Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Marzec 2021, Nr 3 (310) |


• Migracja a konwersja danych w ODGiK. Mity i niedomówienia • Bezrobocie wśród geodetów i kartografów 2020 – coroczny raport z rynku pracy • Diament Podkarpacia, czyli firma Geomiar z Jarosławia, dzieli się sposobami na dobry biznes • Jak bezpiecznie i opłacalnie kupować używany sprzęt geodezyjny? • Odnaleźć się ...

powrót

Rozmawiał Damian Czekaj

Historię tworzą ludzie

Członkowie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zdradzają plany na najbliższe miesiące

DAMIAN CZEKAJ: Za nami kilka tygodni roku jubileuszowego. Dla państwa był to bardzo intensywny czas.

JANINA ZACZEK-PEPLINSKA: Już 1 stycznia uruchomiliśmy stronę internetową www.gik.pw.edu.pl/100lecie, na której informujemy o wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami. Rozpoczęliśmy druk materiałów w „Przeglądzie Geodezyjnym” – swoimi wspomnieniami dzielą się tam nasi absolwenci i byli pracownicy. Prężnie działają też media społecznościowe jubileuszu, którymi zarządzają studenci.

IZABELA FIJAŁKOWSKA: Na Facebooku (www.facebook.com/100lecieWydzialuGiKPW) regularnie publikujemy nowe posty. Część z nich dotyczy historii wydziału, ale na przykład z okazji Dnia Składanki i Łamigłówki przypadającego 29 stycznia opublikowaliśmy kilka geodezyjnych zagadek. Jesteśmy więc na bieżąco.

MARIUSZ PASIK: Ponadto ruszyliśmy z dwiema akcjami. Pierwszą z nich – „Podziel się” – kierujemy do absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW, byłych pracowników oraz wszystkich osób, które w jakiś sposób czują się związane z wydziałem. Zachęcamy w niej do dzielenia się skarbami, które przechowują w pamięci i archiwach – wspomnieniami i zdjęciami. Z tych „puzzli” chcielibyśmy odtworzyć historię wydziału i bogatego życia studenckiego. Zebrane wspomnienia na pewno wykorzystamy w wydawnictwach jubileuszowych, ale myślimy też o ich prezentacji w ujęciu kartograficznym. Drugą akcję nazwaliśmy „Kocham GiK” i prosimy w niej o nadsyłanie krótkich filmów, w których można wyrazić sympatię do wydziału. Będziemy publikować je na stronie jubileuszu i w mediach społecznościowych. Jestem bardzo ciekaw tych nagrań.

Co jeszcze czeka nas w najbliższych miesiącach?

JANINA ZACZEK-PEPLINSKA: Mamy zaplanowane wydarzenia na cały 2021 r., ale nie wszystkie chcemy już zdradzać.

PRZEMYSŁAW KUPIDURA: W marcu ruszamy z akcją muzyczną. Zapraszamy w niej wszystkich – pracowników wydziału, studentów, absolwentów – do wspólnego zaśpiewania „Hymnu Geodetów”. Chcemy z okazji 100-lecia stworzyć nagranie w niepowtarzalnej aranżacji. Aby stać się częścią tej akcji, wystarczy...

Pełna treść wywiadu w marcowym wydaniu miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową


powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS