Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Luty 2019, Nr 2 (285) |


• Dzielmy się wiedzą – mówi Bogumił Janiszewski, Człowiek Roku 2018 • Cztery lepsze niż dwa – sprawdzamy, jakie korzyści dla użytkowników precyzyjnych odbiorników satelitarnych oznacza globalna dostępność usług chińskiego BeiDou • O tworzeniu i prowadzeniu historii zasobu numerycznego w Systemie Informacji ...

powrót

Oprac. Anna Wardziak (na podstawie materiałów MRiRW)

Jak zlikwidować uciążliwą szachownicę gruntów?

Wyniki XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych. Oto najlepsze praktyki w tym zakresie. Ocenie poddano: 10 założeń do projektów scaleń gruntów i 5 projektów scaleń gruntów (w tym 3 przeprowadzone w związku z budową autostrady).

I miejsce wśród projektów scaleń. Obiekt Kisielów. Rozłóg działek w gospodarstwie na przykładzie wybranych gospodarstw (wykonawca: Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie)
I miejsce wśród projektów scaleń. Obiekt Kisielów. Rozłóg działek w gospodarstwie na przykładzie wybranych gospodarstw (wykonawca: Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie)
W konkursie wzięły udział prace scaleniowe zakończone w latach 2017-2018 sfinansowane ze środków wspólnotowych oraz założenia do projektów scaleń gruntów wpisane na zatwierdzoną listę operacji realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Główny Sąd Konkursowy pracował w składzie: Jarosław Wiśniewski (przewodniczący), Kamil Baćkowski (sekretarz), Robert Kowalczyk, Jerzy Kozłowski, Jacek Wincenciak i Waldemar Władziński.

Projekty scaleń gruntów oceniono, biorąc pod uwagę przede wszystkim następujące kryteria:
• koncepcję gospodarczą projektu (przyznając maksymalnie 60 pkt),
• trudności wykonania pracy spowodowane ukształtowaniem terenu, lokalizacją siedlisk, usytuowaniem użytków gruntowych, uciążliwością szachownicy gruntów i innymi warunkami miejscowymi (maks. 10 pkt),
• zastosowanie w pracach scaleniowych nowych technologii, postępu technicznego i organizacyjnego (maks. 10 pkt),
• przejrzystość, czytelność i estetykę operatu scaleniowego (maks. 10 pkt),
• dodatkowe okoliczności podnoszące jakość rozwiązania projektowego (maks. 10 pkt).

Ostatecznie w kategorii projektów przyznano 2 nagrody:
I miejsce zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie (w składzie: Henryk Stybel, Stanisław Nyzio, Wojciech Przydział, Michał Urban, Artur Kaszowski) – obiekt Kisielów, gm. Zarzecze, pow. Przeworski.
II miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi (Marek Świątek, Marta Kraus, Zbigniew Łoniewski, Dominik Jadczak, Janusz Dobruchowski, Emilia Łuczak, Agnieszka Kałuzińska) – obiekt Olewin-Sieniec, gm. Wieluń, pow. wieluński...

Pełna treść artykułu w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS