wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Luty 2019, Nr 2 (285) |


• Dzielmy się wiedzą – mówi Bogumił Janiszewski, Człowiek Roku 2018 • Cztery lepsze niż dwa – sprawdzamy, jakie korzyści dla użytkowników precyzyjnych odbiorników satelitarnych oznacza globalna dostępność usług chińskiego BeiDou • O tworzeniu i prowadzeniu historii zasobu numerycznego w Systemie Informacji ...

powrót

Oprac. Anna Wardziak (na podstawie materiałów MRiRW)

Jak zlikwidować uciążliwą szachownicę gruntów?

Wyniki XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych. Oto najlepsze praktyki w tym zakresie. Ocenie poddano: 10 założeń do projektów scaleń gruntów i 5 projektów scaleń gruntów (w tym 3 przeprowadzone w związku z budową autostrady).

I miejsce wśród projektów scaleń. Obiekt Kisielów. Rozłóg działek w gospodarstwie na przykładzie wybranych gospodarstw (wykonawca: Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie)
I miejsce wśród projektów scaleń. Obiekt Kisielów. Rozłóg działek w gospodarstwie na przykładzie wybranych gospodarstw (wykonawca: Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie)
W konkursie wzięły udział prace scaleniowe zakończone w latach 2017-2018 sfinansowane ze środków wspólnotowych oraz założenia do projektów scaleń gruntów wpisane na zatwierdzoną listę operacji realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Główny Sąd Konkursowy pracował w składzie: Jarosław Wiśniewski (przewodniczący), Kamil Baćkowski (sekretarz), Robert Kowalczyk, Jerzy Kozłowski, Jacek Wincenciak i Waldemar Władziński.

Projekty scaleń gruntów oceniono, biorąc pod uwagę przede wszystkim następujące kryteria:
• koncepcję gospodarczą projektu (przyznając maksymalnie 60 pkt),
• trudności wykonania pracy spowodowane ukształtowaniem terenu, lokalizacją siedlisk, usytuowaniem użytków gruntowych, uciążliwością szachownicy gruntów i innymi warunkami miejscowymi (maks. 10 pkt),
• zastosowanie w pracach scaleniowych nowych technologii, postępu technicznego i organizacyjnego (maks. 10 pkt),
• przejrzystość, czytelność i estetykę operatu scaleniowego (maks. 10 pkt),
• dodatkowe okoliczności podnoszące jakość rozwiązania projektowego (maks. 10 pkt).

Ostatecznie w kategorii projektów przyznano 2 nagrody:
I miejsce zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie (w składzie: Henryk Stybel, Stanisław Nyzio, Wojciech Przydział, Michał Urban, Artur Kaszowski) – obiekt Kisielów, gm. Zarzecze, pow. Przeworski.
II miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi (Marek Świątek, Marta Kraus, Zbigniew Łoniewski, Dominik Jadczak, Janusz Dobruchowski, Emilia Łuczak, Agnieszka Kałuzińska) – obiekt Olewin-Sieniec, gm. Wieluń, pow. wieluński...

Pełna treść artykułu w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS