Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2014, Nr 6 (229) |


• Czy 12 lipca będzie czarnym dniem geodezji? Nowelizacja ustawy Pgik nadal w Sejmie • W „Poczcie profesorów” Janusz Śledziński, prekursor geodezji satelitarnej w Polsce • Jak GIS usprawnia zarządzanie obozem syryjskich uchodźców • Czy firmy geodezyjne mogą jeszcze zarobić na budowie dróg? – pisze Bogdan ...

powrót

Rozmawiał Jerzy Królikowski

Szybkość ważniejsza niż dokładność

O specyfice pracy GIS-owca w organizacji humanitarnej REACH opowiada Jagoda Pietrzak

JERZY KRÓLIKOWSKI: Jak trafiła pani do pracy w obozie dla syryjskich uchodźców w Jordanii?

Jagoda Pietrzak: Przez ogłoszenie znalezione w serwisie ReliefWeb, gdzie publikowane są oferty pracy w pomocy humanitarnej. Przeszłam standardową procedurę rekrutacji przez paryską dyrekcję REACH. Pewnym ułatwieniem było to, że mój znajomy pracował już w Jordanii i mógł się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami.

Pojechała tam pani zaraz po studiach?

Nie od razu. Najpierw zrobiłam sobie kilka miesięcy przer­wy na podróżowanie. Później pracowałam w GIS-ie jako wolny strzelec, a jednocześnie szukałam nowych ofert pracy w tej branży, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Od razu chciała pani działać w pomocy humanitarnej?

Nie, na początku w ogóle nie wiedziałam, że istnieje organizacja humanitarna zajmująca się tylko GIS-em.
Przed wyjazdem do Jordanii pani bliscy mieli zapewne obawy dotyczące bezpieczeństwa. Jak to wygląda w praktyce?
W Jordanii nie stanowi to problemu, tym bardziej że mieszkamy w stolicy kraju Ammanie. W samym obozie też nie odczuwam jakiegoś szczególnego zagrożenia, np. w porównaniu z miastami europejskimi. Jadąc do Jordanii, nie miałam większych obaw o bezpieczeństwo, bo byłam już tu wcześniej jako turystka. Udało mi się również odwiedzić Syrię, jeszcze przed wybuchem wojny domowej. Niektórym kraje Blis­kiego Wschodu wydają się dzikie. Choć mają odmienną kulturę, tak naprawdę nie odbiegają znacząco poziomem cywilizacyjnym od Europy...

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS