wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2013, Nr 5 (216) |


• Rozważny powrót, czyli rozmowa z głównym geodetą kraju dr. Kazimierzem Bujakowskim • GML – tak, wypaczenia – nie! • Mapy straszą w sieci – przegląd mapowych serwisów internetowych • Jak naprawić EMUiA? – analiza przepisów związanych z prowadzeniem numeracji adresowej • Infrastruktura transportowa ...

powrót

Małgorzata Wilczewska

Indeksy rozdane

XXXV Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Białystok, 4-6 kwietnia

Już po raz czwarty w historii konkursu gospodarzem etapu okręgowego i centralnego był Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku. Zaszczyt ten przypada szkole, z której pochodzą drużynowi zwycięzcy poprzedniej olimpiady. W tym roku sukces drużynowy odniosła młodzież geodezyjna z Opola. Zatem zgodnie z tradycją za rok najlepsi olimpijczycy powinni spotkać się w tamtejszym Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Chęć udziału w olimpiadzie zgłosiło tym razem 41 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta z całej Polski. Na podstawie wyników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w poszczególnych placówkach w październiku 2012 r. do etapu okręgowego jury zakwalifikowało 29 szkół.

Ostatecznie do Białegostoku przyjechało 75 uczniów z 27 szkół. 4 kwietnia odbyły się zmagania indywidualne. Uczniowie po wylosowaniu miejsc rozwiązywali cztery zadania tekstowe i testy jednokrotnego wyboru z: geodezji, gospodarki nieruchomościami, geodezji inżynieryjnej oraz fotogrametrii. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny. Zazwyczaj 3-osobowe zespoły wykonują pomiary w terenie. Jednak niesprzyjająca aura spowodowała, że w celu wykonania zadania projektowego tym razem drużyny spotkały się na sali gimnastycznej. Młodzież podnosił na duchu główny geodeta kraju dr Kazimierz Bujakowski, który odwiedził olimpijczyków.

Podczas gdy uczniowie rozwiązywali kolejne zadania, ich opiekunowie nie próżnowali. Wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez konsultanta CEN na temat technologii informacyjnych, a następnie przewodniczący Komitetu Głównego Andrzej Szymczak przedstawił propozycje zmian w regulaminie olimpiady i wysłuchał sugestii uczestników spotkania...


Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS