wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 1996, Nr 10 (17) |


• Do Dworca Gdańskiego, a może i dalej - rozmowa z Januszem Wernikiem, kierownikiem Działu Geodezji Warszawskiego Metra • Autostrady, czyli gdzie stoją konfitury? • Rozgraniczanie nieruchomości - zarządzenie ministrów gospodarki przestrzennej i budownictwa oraz rolnictwa i gospodarki żywnościowej • Wielkie zagrożenie czy ...

powrót

Opracowanie redakcji

Stowarzyszenie GISPOL - organizacja użytkowników SIT

Ostatnio użytkownicy krajowego systemu informacji o terenie, rekrutujący się głównie z kręgów administracji rządowej i samorządowej oraz środowisk eksperckich, zawiązali stowarzyszenie GISPOL z zamiarem głębszej wymiany doświadczeń i – jak sądzę – uzyskania większego wpływu na programy i projekty rozwojowe systemu. Witamy tę inicjatywę z zadowoleniem, gdyż brak nam było nieoficjalnej płaszczyzny do dyskusji z samorządami, których rola w prowadzeniu krajowego systemu informacji o terenie stale rośnie, stosownie do postępów reformy administracji państwowej – powiedział Józef Kalisz, Główny Geodeta Kraju, 18 czerwca 1996 r. na VI Konferencji SIP w Warszawie.

Stowarzyszenie GISPOL zostało zarejestrowane zaledwie kilka dni wcześniej, bo 13 czerwca, przez Sąd Wojewódzki we Włocławku. Okres wakacyjny opóźnił wybór stałych władz, w związku z czym pracami stowarzyszenia na razie kierują władze tymczasowe. Wkrótce odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia, poświęcone między innymi wyborom władz. O pracach GISPOL chcielibyśmy na bieżąco informować na łamach GEODETY. A już dzisiaj prezentujemy:
Podstawowe cele statutowe Stowarzyszenia
- Tworzenie forum dla wymiany poglądów i idei wśród osób czynnie zaangażowanych w tworzenie, prowadzenie i wykorzystywanie systemów informacyjnych w środowisku geograficznym Polski oraz popularyzowanie wypracowanych w Stowarzyszeniu koncepcji.
- Tworzenie klimatu i warunków sprzyjających wszechstronnemu wykorzystywaniu danych zawartych w systemach informacyjnych o środowisku geograficznym Polski, jako podstawy do budowy i prowadzenia innych systemów wykorzystujących dane źródłowe Krajowego Systemu Informacji o Terenie.
- Upowszechnianie wiedzy o przygotowywanych i realizowanych projektach oraz wymiana doświadczeń wynikających z bieżącej praktyki Krajowego Systemu Informacji o Terenie i współdziałających z nim systemów informacyjnych.
- Promowanie oprogramowania komputerowego tworzonego w krajach Unii Europejskiej, w tym zwłaszcza oprogramowania wykonanego przez polskich twórców.
- Nawiązywanie kontaktów międzynarodowych oraz udział w wypracowywaniu europejskich standardów z zakresu technologii cyfrowych znajdujących zastosowanie w gromadzeniu i przekazywaniu szeroko rozumianej informacji o terenie.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS