wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 1996, Nr 6 (13) |


• Sprawny ODGiK to połowa sukcesu - rozmowa z Tadeuszem Jankiewiczem, Głównym Geodetą Wojewódzkim w Gdańsku • Nowy kodeks pracy • Poprawność nazw i określeń geodezyjnych • Fotogrametria satelitarna • Model katastru w metodologii Encja-Relacja • Zasady naliczania stawki VAT dla mapy do celów projektowych • ...

powrót

Marek Ziemak

Sprawozdanie z działalności Rady i Biura Geodezyjnej Izby Gospodarczej 22.04.1995-16.05.1996

Zgodnie ze statutem Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej odbyła w okresie od poprzedniego Walnego Zgromadzenia 4 posiedzenia, w tym jedno wyjazdowe w Sieniawie w woj. przemyskim. Posiedzenia poświęcone były realizacji uchwał Walnego Zgromadzenia, jak również sprawom bieżącym, które wyniknęły w trakcie minionego roku. W obradach uczestniczyli także przedstawiciele regionalni oraz członkowie Komisji Rewizyjnej.

Sprawy organizacyjne

Biuro Izby działało w składzie dwuosobowym. W listopadzie biuro przeniosło się do nowej siedziby – do budynku NOT przy ul. Czackiego 3/5 (pok. 206, 207), w którym aktualnie obradujemy. Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja w centrum miasta, w siedzibie wielu organizacji społecznych da okazję członkom Izby do jak najczęstszych wizyt i korzystania z materiałów zbieranych przez Biuro Izby.
Liczba firm zrzeszonych w GIG spadła ze 168 do 137, w tym zdecydowana większość została wykluczona z powodu nieopłacania składek członkowskich, a jedynie 2 firmy zostały skreślone z powodu zaprzestania działalności gospodarczej.
Ogółem wykluczono 43 firmy, a przyjęto 12 nowych.
Rada Izby odrzuciła wniosek Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych z Bydgoszczy o przyjęcie w poczet członków Izby, a następnie odrzuciła jego odwołanie. W dniu dzisiejszym Walne Zgromadzenie podejmie ostateczną decyzję o przyjęciu lub nie w poczet członków Izby WBGiTR-u z Bydgoszczy.
Zgodnie ze statutem Izby powołano nowe Przedstawicielstwa Regionalne w Katowicach i w Warszawie. Przedstawiciele Izby w tych regionach zostali wpisani do rejestru izb w Sądzie Rejestrowym w Warszawie. Działalność przedstawicielstw regionalnych należy ocenić pozytywnie, ze szczególnym uwzględnieniem Opola, Sieradza i Katowic.
Rada Izby udzieliła rekomendacji do wykonywania robót geodezyjnych i kartograficznych łącznie siedmiu przedsiębiorstwom.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS