wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 1996, Nr 5 (12) |


• EUREF – nowy układ współrzędnych i jego związek z WGS84 • Projekt PHARE - do rozmowy zaprosiliśmy dyrektora programu Konrada Pirwitza oraz eksperta zatrudnionego w PIUZ dzisława Kurczyńskiego • SIT w warunkach szczególnych - Górnośląski System Informacji o Terenie • Testujemy LandMAP • GEONET z pozycji ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Okiem Geodety

INFOSYSTEM ‘96 – Poznań 14-17 kwietnia.
Liczbę zwiedzających Międzynarodowe Targi Elektroniki, Telekomunikacji i Techniki Komputerowej – INFOSYSTEM ‘96 organizatorzy szacują na 70 tysięcy. My odwiedziliśmy targi 17 kwietnia – w dniu zamknięcia.

Spośród licznych stoisk wybraliśmy te, które wydały nam się interesujące z geodezyjnego punktu widzenia, między innymi ekspozycje firm Stratus, Océ, Hewlett-Packard, Polhit, APLIKOM 2001 oraz CAD-Projekt. Szczególną uwagę przyciągało niekonwencjonalne, przygotowane z rozmachem stanowisko firmy Bentley, w ramach którego osiągnięcia prezentowali również partnerzy handlowi tej firmy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy właśnie od jednego z partnerów handlowych Bentleya – Krakowskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Jak poinformował nas Jerzy Huczek, dyrektor Biura Informatyki KPG, firma ta od pięciu lat pracuje na platformie MicroStation, zajmując się tworzeniem nakładek dla systemów mapowych i GIS-owskich. – W związku z nową instrukcją K-1 tworzymy program, który uwzględniając rozwarstwienie i obiektowość jest zgodny z tą instrukcją i będzie działać na platformie MicroStation. Powstaje też u nas program EWID, napisany pod MicroStation i bazą Oracle. Będzie on na zlecenie Urzędu Miejskiego w Krakowie testowany w Nowej Hucie na ok. 40 000 działek, obejmujących kilka obrębów ewidencyjnych. Jednocześnie firma Bentley prezentując system GeoGraphics, przedstawiła nam nowe możliwości wykorzystania MicroStation. Jak wynika z rozmów przeprowadzonych z Jerzym Huczkiem, KPG zaprezentuje swoje rozwiązania na tegorocznych Targach Geodezji w Katowicach

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS