Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 1995, Nr 7 (7) |


• O współpracy europejskiej rozmawiają prof. Jerzy Gaździcki i Zbigniew Leszczewicz • Dobry geodeta dobrym prawnikiem - z wiceministrem sprawiedliwości Bohdanem Zdziennickim rozmawia Włodzimierz Kunach • Uwagi do instrukcji K-1 • Krajowy system informacji o terenie - koordynacja w zakresie ewidencji uzbrojenia terenu • ...

powrót

Leszczewicz Zbigniew

O współpracy europejskiej

rozmawiają profesor Jerzy Gaździcki i Zbigniew Leszczewicz

Dla państw Europy Środkowej nazywanych postkomunistycznymi współpraca europejska jest niezbęd­na nie tylko ze względu na to, że wiąże się z przepływem nowoczesnej technologii. Równie ważna jest rola tej współpracy w kształtowaniu ekonomicznych, prawnych, instytucjonalnych i innych nietechnicz­nych warunków funkcjonowania geodezji, kartografii, katastru, LIS i GIS w tych państwach, które przecież zmierzają do Unii Europejskiej i NATO.

Zbigniew Leszczewicz: Panie Profesorze, prosię przyjąć serdeczne gratulacje - to już V Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej, nawiasem mówiąc bardzo sprawnie zorganizowana. Była to pląta konferencja z cyklu SYSTEMY INFORMACJI PRZESTRZENNEJ, ale przecież tak naprawdę dwudziesta czwarta.

Jerzy Gaździcki: Jak pan pamięta, w roku 1970 utworzyliśmy w ramach Naczelnej Organizacji Technicznej Klub Użytkowników Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Geodezji. Klub ten, jako jedyny spośród wielu ówczesnych klubów użytkowników technik informatycznych, wytrzymał próbę czasu, integrując zainteresowane środowisko zawodowe oraz wnosząc swój wkład w szerzenie wiedzy i kultury technicznej w zakresie geodezji i dziedzin pokrewnych. Główną formą działalności Klubu było organizowanie dorocznych konferencji w różnych miejscach Polski, co zawsze wiązało się z prezentacją i upowszechnieniem lokalnych osiągnięć. Odpowiadając na wyzwanie, jakie przyniosła transformacja gospodarcza Polski, a także uwzględniając postęp w technologii GIS/LIS, Klub przekształcił się w Towarzystwo Informacji Przestrzennej. Towarzystwo nasze działa w ogólnych ramach Stowarzyszenia Geodetów Polskich NOT i korzysta z uprzejmej pomocy Zarządu Głównego SGP, ale, zgodnie ze swym regulaminem, ma charakter interdyscyplinarny, łącząc członków zbiorowych i indywidualnych, których jedyną cechą wspólną jest zainteresowanie szeroko pojętymi systemami informacji przestrzennej. Stąd też konferencja listopadowa była piątą organizowaną przez nasze obecne Towarzystwo, ale dwudziestą czwartą kolejną, jeśli uwzględnić dorobek Klubu poprzedzającego Towarzystwo.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS