wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Grudzień 2002, Nr 12 (91) |


• Czas na Galileo, czyli europejski system nawigacji satelitarnej, cz. I • Rewia tachimetrów – coraz więcej możliwości za te same pieniądze • ODGiK strażnikiem jakości – pisze Wojciech Tokarski • Działalność normalizacyjna w dziedzinie informacji geograficznej, cz. II • Skanowanie terenu laserem lotniczym ...

powrót

Konrad Meisner

Autodesk Map Series 6

Podstawowym produktem firmy Autodesk przeznaczonym dla geodezji, kartografii i dziedzin pokrewnych jest pakiet Autodesk Map Series 6. Pozwala on zbudować kompletny System Informacji Geograficznej (GIS), w którym będą tworzone, aktualizowane, analizowane, zarządzane i prezentowane precyzyjne dane przestrzenne.

Na podkreślenie zasługuje wykorzystanie formatu danych DWG podczas całego procesu tworzenia i użytkowania systemu. Posługują się nim zarówno twórcy map cyfrowych (geodezja, kartografia), jak i inżynierowie opracowujący na ich podstawie infrastrukturę techniczną (inżynieria lądowa, architektura). Można więc stwierdzić, że łączy on te dwa światy, które najczęściej istniały niezależnie obok siebie, a jednocześnie często wymieniały się swymi opracowaniami.

Składniki pakietu Autodesk Map Series 6
Autodesk Map Series 6 jest połączeniem trzech produktów:
- Autodesk Map 6,
- Autodesk Raster Design 3,
- Autodesk OnSite Desktop 7.
Udostępnia on narzędzia Autodesk Map do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi oraz możliwości Raster Design w zakresie integracji obrazów rastrowych z wektorowymi w środowisku AutoCAD-a i jego aplikacjach. Oba programy są wspierane przez OnSite Desktop (wyświetlanie, prezentacja i publikacja interaktywnych map). Wszystkie
te właściwości są zintegrowane w pojedynczym, obszernym zbiorze narzędzi. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób odbywa
się budowanie GIS z pomocą Autodesk Map Series.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS