Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2007, Nr 7 (146) |


• O biurokracji przy budowie dróg • Bez większych zmian po Zjeździe Delegatów SGP • Walne Zgromadzenie GIG: Skargi, wnioski, postulaty • Monitorowanie polskich stacji GPS • Wirujące lasery – zestawienie obrotowych niwelatorów laserowych, cz. II • Gdzie studiować po studiach

powrót

Anna Wardziak

Seminarium i regaty WPG 2007

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne zorganizowało 15 czerwca w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim seminarium pod hasłem „Rola i znaczenie geoinformacji w procesach decyzyjnych na terenie województwa mazowieckiego”. Cyklicznym seminariom WPG tradycyjnie towarzyszą regaty żeglarskie o Puchar Wojewody Mazowieckiego; tegoroczne to już 11. edycja.

Nieformalną inauguracją całego spotkania było wieczorne ognisko (14 czerwca) połączone z występem cygańskiego zespołu muzycznego. Formalnej dokonał następnego dnia rano prezes WPG Ryszard Brzozowski wspólnie z wojewodą mazowieckim Jackiem Sasinem i głównym geodetą kraju Wiesławem Potrapelukiem. Cała impreza zgromadziła ponad 300 osób.
Na wodzie podczas czterech biegów rekordowa liczba 72 trzyosobowych załóg (w tym 5 zagranicznych) – reprezentujących administrację rządową i samorządową (w tym geodezyjną), firmy projektowe i budowlane, ale także służby mundurowe (wojsko, policję, marynarkę wojenną oraz straż pożarną) czy uczelnie wyższe – walczyła o Puchar Wojewody Mazowieckiego. W cenie – szczególnie w pierwszych biegach – była umiejętność wyłapywania najmniejszych podmuchów wiatru. Zdobywcą głównej nagrody (łódź wiosłowa i Puchar Wojewody Mazowieckiego) okazała się firma TUP SA z Ożarowa. Kolejne miejsca zajęły Urząd Gminy Jabłonna (kajak i Puchar Marszałka Województwa) i Mostostal Warszawa (ponton i Puchar Prezydenta Warszawy). Podczas uroczystej kolacji nagród i upominków wręczono w sumie ponad 30. Brawami na stojąco uhonorowano też Krzysztofa Gantnera, człowieka, który od początku jest duszą regat. Jego zaangażowaniu uczestnicy rywalizacji na wodzie zawdzięczają to, że mają czym pływać, a wszystko odbywa się bezpiecznie i sprawnie.
Dodatkową atrakcją były przeprowadzone dzień później regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Zegrzyńskiego. Wiatr sprzyjał tym razem prawdziwej żeglarskiej walce. Wystartowały 54 załogi, a zwycięzcami okazali się reprezentanci Ministerstwa Obrony Narodowej (Puchar Wójta Gminy Nieporęt), Gminy Nieporęt (Puchar Miasta i Gminy Serock) oraz przedsiębiorstwa Hydrobudowa-6 (Puchar Prezydenta Radzymina).

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS