wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 2007, Nr 10 (149) |


• Metadane nie wystarczą – o systemach EGiB jako elemencie centralnych systemów informacyjnych administracji publicznej pisze Janusz Dygaszewicz • O założeniach do nowego Prawa geodezyjnego i kartograficznego mówią: Bogdan Ney, Jerzy Albin, Waldemar Klocek • World­View-1 na orbicie • 51. Tydzień Fotogrametryczny w ...

powrót

Waldemar Klocek

W cieniu tragedii na WJM

XVI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Geodetów, Wilkasy, Giżycko, 30 sierpnia – 1 września

Ceremonia otwarcia tegorocznych regat była niezwykle wzruszająca. W atmosferze powagi i zadumy chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli na Wielkich Jeziorach Mazurskich podczas białego szkwału 21 sierpnia br. Wysłuchaliśmy hymnu narodowego. W pełnym rynsztunku towarzyszyli nam ratownicy WOPR, sędziowie, ludzie, którzy wówczas uczestniczyli w akcji ratunkowej. Niestety, 11 żeglarzy nie udało się uratować.

Do tegorocznych regat zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Razem 18 załóg, które pływały na nowiutkich Omegach. Pojawili się m.in. reprezentanci firmy Techmex (Bielsko-Biała), Urzędu Miasta (Warszawa), MK Geo (Kielce), Eurosystem (Chorzów), Xerox (Warszawa), Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Borak (Poznań). Imprezę uroczyście otworzył główny geodeta kraju Wiesław Potrapeluk, a pięknej walki życzyli nam również starosta giżycki Wacław Strażewicz, geodeta powiatowy Alina Aleszczyk-Jurek i Zdzisław Gąsiorowski, geodeta województwa warmińsko-mazurskiego.

Warunki do żeglowania były trudne. Zmieniający się wiatr, momentami deszcz dały nam solidnie w kość. Podczas rozgrywania pierwszego wyścigu pojawił się porywisty wiatr i niesamowita ulewa. Na dużej prędkości doszło do zderzenia dwóch łódek. Załogi znalazły się w wodzie, a żaglówek nie udało się ustrzec przed wykonaniem „grzyba” – dryfowały masztem do dołu. I tu można było docenić zarówno obowiązek posiadania na sobie kamizelek ratunkowych, jak i znakomitą akcję ratunkową WOPR-u trwającą nie dłużej niż 2 minuty. Regat nie przerwano, mimo że, niestety, na skutek pęknięcia kadłuba jedna łódka musiała zostać wycofana z regat...

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS