wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Marzec 2006, Nr 3 (130) |


• Przygoda z czwórką, czyli czerwona kartka dla GUGiK za egzamin na uprawnienia zawodowe • Sztuka wydać i sztuka zprzedać – blaski i cienie realizacji polskich atlasów narodowych, cz. II • Dobre widoki dla teledetekcji • Wejherowo nie boi się IPE • Kolejne etapy legislacji INSPIRE • Harmonizacja VMapy L2 i ...

powrót

Jerzy Przywara

SWDE - tak, EWID2000 - nie

Wyrok zespołu 3 arbitrów UZP korzystny dla wykonawców

Geodezyjna Izba Gospodarcza skutecznie odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie specyfikacji istotnych warunków zamówienia przetargu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. 15 lutego zespół arbitrów po rozpatrzeniu odwołania uwzględnił je i unieważnił postępowanie przetargowe.

Prawie dwa lata temu, bo w kwietniu 2004 r., GIG została wpisana na listę organizacji zrzeszających wykonawców, które są uprawnione do wnoszenia środków ochrony prawnej w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Daje to możliwość reprezentowania interesów małych firm w bojach o zamówienia publiczne. Z reguły na walkę z administracją decydują się tylko duże i zdesperowane podmioty gospodarcze. Małych na to nie stać albo nie chcą tego robić z uwagi na bardzo prawdopodobne szykany ze strony urzędników. Dla środowiska geodezyjnego GIG jest pośrednikiem do upominania się o swoje. Dotychczas izba kilkakrotnie wnosiła do zleceniodawców protesty związane z ogłaszanymi przetargami. W styczniu br. po raz pierwszy postanowiła odwołać się do Urzędu Zamówień Publicznych. Stało się to w związku z przetargiem ogłoszonym w końcu grudnia ub.r. przez starostwo powiatowe w Żywcu na „uzupełnienie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w systemie EWID2000 i założenie ewidencji budynków i lokali dla obrębów: Bierna, Pietrzykowice, Łodygowice, Zarzecze w systemie EWID2000”. Wśród warunków stawianych wykonawcom był m.in. taki, że mają oni realizować zadanie przy użyciu systemu EWID2000 oraz legitymować się posiadaniem stacji komputerowych z tym oprogramowaniem.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS