wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Marzec 2006, Nr 3 (130) |


• Przygoda z czwórką, czyli czerwona kartka dla GUGiK za egzamin na uprawnienia zawodowe • Sztuka wydać i sztuka zprzedać – blaski i cienie realizacji polskich atlasów narodowych, cz. II • Dobre widoki dla teledetekcji • Wejherowo nie boi się IPE • Kolejne etapy legislacji INSPIRE • Harmonizacja VMapy L2 i ...

powrót

Jerzy Przywara

SWDE - tak, EWID2000 - nie

Wyrok zespołu 3 arbitrów UZP korzystny dla wykonawców

Geodezyjna Izba Gospodarcza skutecznie odwołała się do Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie specyfikacji istotnych warunków zamówienia przetargu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. 15 lutego zespół arbitrów po rozpatrzeniu odwołania uwzględnił je i unieważnił postępowanie przetargowe.

Prawie dwa lata temu, bo w kwietniu 2004 r., GIG została wpisana na listę organizacji zrzeszających wykonawców, które są uprawnione do wnoszenia środków ochrony prawnej w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Daje to możliwość reprezentowania interesów małych firm w bojach o zamówienia publiczne. Z reguły na walkę z administracją decydują się tylko duże i zdesperowane podmioty gospodarcze. Małych na to nie stać albo nie chcą tego robić z uwagi na bardzo prawdopodobne szykany ze strony urzędników. Dla środowiska geodezyjnego GIG jest pośrednikiem do upominania się o swoje. Dotychczas izba kilkakrotnie wnosiła do zleceniodawców protesty związane z ogłaszanymi przetargami. W styczniu br. po raz pierwszy postanowiła odwołać się do Urzędu Zamówień Publicznych. Stało się to w związku z przetargiem ogłoszonym w końcu grudnia ub.r. przez starostwo powiatowe w Żywcu na „uzupełnienie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w systemie EWID2000 i założenie ewidencji budynków i lokali dla obrębów: Bierna, Pietrzykowice, Łodygowice, Zarzecze w systemie EWID2000”. Wśród warunków stawianych wykonawcom był m.in. taki, że mają oni realizować zadanie przy użyciu systemu EWID2000 oraz legitymować się posiadaniem stacji komputerowych z tym oprogramowaniem.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt