Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2011, Nr 7 (194) |


• Na pasie startowym - rozmowa z Jerzym Anasiewiczem o obsłudze inwestycji liniowych na warszawskim Okęciu • Pilotaż modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Mobilna rewolucja - systemy skanowania i kartowania • Geodeta w świecie reklamy • Geodezyjne ślady solnego kataklizmu w Wapnie • Granice gruntów objętych ...

powrót

Jolanta Orlińska, Janusz Dygaszewicz

Jak GUGiK współprauje z GUS?

Stanowisko GGK Jolanty Orlińskiej w związku z opublikowanym w majowym wydaniu GEODETY wywiadem z dyrektorem Departamentu Programowania i Koordynacji Badań GUS oraz dyrektorem Centralnego Biura Spisowego oraz odpowiedź Janusza Dygaszewicza, dyrektora Departamentu Programowania i Koordynacji Badań GUS

Stanowisko GGK
Informacja podana w wywiadzie z panem Januszem Dygaszewiczem, dyrektorem Departamentu Programowania i Koordynacji Badań GUS oraz dyrektorem Centralnego Biura Spisowego, w majowym GEODECIE, że Główny Urząd Geodezji i Kartografii nie był zainteresowany współpracą z GUS, nie jest prawdziwa. GUGiK podkreś­lał wielokrotnie, iż jest nie tylko zainteresowany współpracą instytucjonalną i długofalową, ale również bieżącą współpracą dotyczącą konkretnych aspektów realizowanych zadań ustawowych, w tym doświadczeń w zakresie rozwiązań systemowych związanych z prowadzeniem przez gminy ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Wielokrotnie podczas inicjowanych przez GUGiK spotkań roboczych (np. 12 maja 2010 r. oraz 9 i 10 lutego 2011 r.) poruszane były kwestie współpracy w tym zakresie również w aspekcie wymiany i wykorzystania danych punktów adresowych zgromadzonych na potrzeby powszechnego spisu rolnego oraz narodowego spisu powszechnego. Każdorazowo przedstawiciele GUS udzielali negatywnej odpowiedzi, a brak możliwości udostępnienia danych dla potrzeb państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego uzasadniany był faktem objęcia ich tajemnicą statystyczną...

Odpowiedź
W nawiązaniu do stanowiska Głównego Geodety Kraju w sprawie mojego wywiadu w majowym numerze GEODETY uprzejmie informuję, iż z moich wypowiedzi mylnie – mam nadzieję, że nie intencjonalnie – został wysnuty wniosek, iż występuje zła współpraca pomiędzy dwoma urzędami – GUS a GUGiK. Bieżąca współpraca dotycząca przekazywania na potrzeby spisu materiałów z centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego czy prac związanych z prowadzeniem badań statystycznych przebiega w sposób wzorcowy.
Jedynie na etapie prac legislacyjnych dotyczących ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej zapadły pewne rozstrzygnięcia, które w chwili obecnej skutkują tym, że GUS nie ma możliwości udostępnienia warstwy punktów adresowych pozyskanej na rzecz spisów powszechnych...

Pełna treść obu listów w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS