Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Konkurs Geoforum.pl A.D. 2045


Z okazji 20-lecia portalu Geoforum.pl ogłaszamy konkurs polegający na przygotowaniu wiadomości prasowej. Jednak nie zwykłej! Poszukujemy newsów, które mogłyby się ukazać na Geoforum.pl… za 20 lat.

„Zakończyły się testy drona do grawitacyjnego wbijania palików”, „Po licznych perturbacjach ostatnia gmina w Polsce przyjęła plan ogólny”, „Pgik doczeka się 311. nowelizacji”, „Na stanowisko GGK została powołana sztuczna inteligencja” – czy takie wiadomości mogłyby się ukazać na Geoforum.pl w 2045 r.? Niewykluczone.

Zachęcamy Państwa do zabawy i przesyłania swoich propozycji futurystycznych newsów. Wiadomość musi kwalifikować się do publikacji na Geoforum.pl, a zatem dotyczyć szeroko rozumianej geodezji, kartografii, GIS-u czy planowania przestrzennego.
Liczymy na Państwa kreatywność!
Nagrodzone wiadomości zamieścimy na Geoforum.pl.

News powinien składać się z tytułu (do 70 znaków ze spacjami), wprowadzenia (do 270 znaków ze spacjami) oraz części zasadniczej (do 2000 znaków ze spacjami).
Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2025 r. Należy je przesyłać na adres mailowy geoforum@geoforum.pl z podaniem imienia i nazwiska. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie.

Nagrodami w konkursie są maskotki Geoforka oraz zestawy gadżetów.

Redakcja Geoforum.pl
Warszawa, wrzesień 2025 r.


WYNIKI KONKURSU

W regulaminowym czasie – tj. od 15 do 30 września br. – otrzymaliśmy bardzo zróżnicowane tematycznie i kreatywne zgłoszenia, spośród których jury powołane przez Geoforum.pl wybrało cztery najciekawsze:

„Geodezyjny bunt robotów na Śląsku: przejmują działki i kamienice”
autor: ŁUKASZ CZERWONKA autorka: OLIWIA KOL




„Sztuczna inteligencja decyduje o wyniku sporu granicznego przed sądem” „Polscy geodeci osiągnęli kosmiczną precyzję na Marsie!”
autor: MICHAŁ NIEMCZYK autor: HUBERT NOWAK

Serdecznie gratulujemy!

Redakcja Geoforum.pl
Warszawa, październik 2025 r.


Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2