Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Skanery 3D w ofercie GPS GLOBAL SOLUTIONS


Dla każdego – do wszystkiego

GPS GLOBAL SOLUTIONS prowadzi sprzedaż nie tylko przez sklep on-line, ale również bezpośrednio i przez sieć partnerów. Tworzące GGS firmy obecne są na rynku już kilkanaście lat, a w swojej bogatej ofercie posiadamy skanery laserowe 3D.

W sprzedaży mamy 6 różnych instrumentów, spośród których każdy klient znajdzie model odpowiedni dla siebie, i to w najlepszej na rynku cenie.

Jako oficjalny dystrybutor marki Stonex oferujemy aż cztery modele skanerów 3D tego producenta. Natomiast dzięki rozpoczęciu współpracy z marką Ruide nasze portfolio wzbogaciło się o miniaturowy skaner do dronów.

Wkrótce w ofercie pojawi się również dron pionowego startu (VTOL) z wbudowanym skanerem. Na jednej baterii będzie w stanie wykonać 3,5-godzinny nalot, skanując trasę o długości 240 km. Kolejna nadchodząca wielkimi krokami premiera to skaner typu SLAM od wchodzącego na polski rynek nowego producenta. Więcej szczegółów już wkrótce na Geoforum.pl.

Stonex X150 i Ruide Z-Lab

Stonex XH120 i X150

XH120 to ręczny skaner bazujący na technologii STONEX SLAM. Ten zaawansowany technologicznie instrument pozwala na szybkie, łatwe i dokładne modelowanie 3D zarówno w terenie, jak i w budynkach czy kopalniach.

Zastosowanie technologii SLAM oszczędza czas – nie ma stanowisk stacjonarnych, a – co za tym idzie – późniejszego łączenia skanów w postprocessingu. Postępy w kompleksowej rejestracji chmury punktów podczas przemieszczania się możemy obserwować na ekranie tab­letu.

Wbudowany w XH120 sensor to najlepszy skaner w klasie real-time processing. W porównaniu z konkurencją charakteryzuje się większym zasięgiem, szybkoś­cią, lepszą dokładnością, szerszym polem widzenia i łatwiejszą obsługą.

Druga premiera Stonexa to X150 – instrument niewielkich rozmiarów, o nowoczes­nym designie, zaskakująco wysokiej dokładności oraz w przystępnej cenie. Skan 360 stopni wykonuje w niespełna 45 sekund, a kamera panoramiczna pozwala na fotograficzne zobrazowanie całego obszaru skanowania.

Ruide Z-Lab LiDAR-Eco Pro

Z-Lab to przystępna cenowo propozycja dla tych, którzy szukają dokładnego i szybkiego skanera dla dronów. 2-centymetrowa dokładność, zasięg do 450 m oraz pomiar 720 tys. pkt/s – to parametry gwarantujące poprawne i sprawne wykonanie każdej pracy (dzięki zastosowaniu normy pyło- i wodoszczelnoś­ci IP67 – również w kopalniach). W wyniku pomiaru otrzymujemy kolorową chmurę punktów z georeferencją. Dodatkowo skaner ma wbudowany żyroskop oraz akcelerometr. Wszystko to przy rozmiarach zaledwie 71 x 100 x 145 mm. Z-Lab LiDAR-Eco Pro dostępny jest wyłącznie w GPS GLOBAL SOLUTIONS.

Zespół GPS GLOBAL SOLUTIONSSkanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS