wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Autonomiczny quadrokopter do zadań fotogrametrycznych


Uniwersalny i pewny dron Eagle One

Tytułowy bezzałogowiec to pierwszy z planowanych produktów pod marką GPS Global Solutions, który proponujemy naszym klientom dzięki współpracy z producentem dronów.

Niewielkie rozmiary wirnikowca ułatwiają transport i sprawiają, że jest on idealny do wykonywania nalotów w trudnych warunkach. Na platformie zamontujemy kamerę pełnoklatkową lub zaawansowaną pięcioobiektywową o rozdzielczoś­ci 120 Mpx. Przemyślana konstrukcja umożliwia w terenie szybkie złożenie drona bez narzędzi – montaż śmigieł czy innych podzespołów wykonamy ręcznie.

Eagle One

Wysoka wydajność i jakość

Eagle One pozwala użytkownikowi na wykonanie nalotu na ponaddwukrotnie większym obszarze niż popularne na rynku wirnikowce. Dużą zaletą jest długość lotu wynosząca nawet 60 minut z maksymalną prędkością 15 m/s przy wietrze 12 m/s. Maksymalna masa startowa to 6,5 kg, natomiast zasięg transmisji danych wynosi aż 30 km. Platforma wykonana jest z najwyższej klasy materiałów, dzięki którym, mimo wielokrotnego używania, unikniemy częstych konserwacji, przeglądów czy wymiany obudowy. Długi czasu lotu i korzystne parametry oporu powietrza w połączeniu z modułem RTK/PPK (centymetrowe dokładnoś­ci) sprawiają, że Eagle One to najbardziej uniwersalna oraz wydajna platforma na rynku.

W pełni autonomiczny lot

Eagle One dostarczany jest w zestawie z programem do planowania nalotów (fot. z lewej). Zaznaczymy w nim na mapie obszar nalotu, wybierzemy punkty kontrolne, prędkość i wysokość lotu, elewacje schodzenia do lądowania oraz punkt końcowy, gdzie urządzenie wyląduje.

Program po jednym kliknięciu automatycznie przeliczy wszystkie parametry, korygując również trasę lotu względem powierzchni topograficznej. A instruktażowy film dołączany do zestawu przybliży wszystkie czynnoś­ci związane z nalotem. Więcej szczegółów na naszej stronie.

Zespół GPS Global SolutionsEwolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS