wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Tablice i załączniki

- «« « część 9 z 14 » »»


Tablica 7. Porównanie map w skali 1:50 000 (cd.)Fragment cywilnej mapy topograficznej w skali 1:50 000, układ 1965, wyd. Główny Geodeta Kraju 1995 r., aktualność 1971 r.


Narożnik arkusza mapy cywilnej w skali 1:50 000 z oznaczeniem i opisem siatki współrzędnych prostokątnych płaskich układu 1965, bez siatki kartograficznej.

Analiza tych dwóch fragmentów map (tablica 7.) wskazuje, że ich redakcja i opracowanie przebiegały według odrębnych założeń, jedynie przy opracowaniu rzeźby terenu były wykorzystane te same diapozytywy (na mapie cywilnej pominięte zostały tylko opisy skarp i nasypów). Mapa wojskowa przedstawia więcej elementów terenowych niż mapa cywilna, zawiera również charakterystykę obiektów infrastruktury drogowej, hydrotechnicznej i lasów. Głównym mankamentem mapy cywilnej w tej skali było to, że opracowana w latach 70. nie była później aktualizowana, wznawiano tylko jej druk.

część 9 z 14
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS