Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Satlab SL800


Szwedzka jakość w polskiej cenie

Tym hasłem kierujemy się od samego początku naszej obecności w Polsce. Uważamy, że najwyższa jakość i precyzja wykonania oraz niezawodność pracy naszych produktów musi być również w przystępnej cenie.

Wiemy też, że czytelnika najbardziej interesują konkrety, dlatego skupmy się od razu na możliwościach urządzeń Satlab. Sprzęt tej marki przeciera szlaki w miniaturyzacji i uniwersalności, dlatego Satlab SL300 oraz Satlab SLC od momentu wprowadzenia na rynek pozytywnie zaskakiwały rozmiarami, jakością pracy w terenie, niską ceną oraz wszechstronnością w codziennej pracy, nie tylko geodetów. Odbiorniki te pozwalają na pomiar z centymetrową dokładnością bez użycia długiej tyczki (wystarczy metrowa ) i anteny zewnętrznej. Jak te urządzenia działają w terenie, można zobaczyć na filmach dostępnych na naszym kanale Vimeo.

Kierując się potrzebą dalszej miniaturyzacji i usprawniania pracy użytkowników, stworzyliśmy odbiornik Satlab SL800 – najnowszy, najszybszy i najmniejszy w naszej ofercie. To klasyczny trzyczęstotliwościowy instrument RTK, który mieści się w dłoni. Stanowi zminiaturyzowany odpowiednik modelu Satlab SL600 i może rywalizować z najlepszymi na rynku.

SatLab SL800

SL800 odbiera w pełnym zakresie sygnały satelitów nawigacyjnych GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo oraz SBAS. By w pełni korzystać z jego możliwości, nie ma potrzeby dokupywania dodatkowych opcji, odblokowywania funkcji czy wprowadzania zmian sprzętowych – w każdym odbiorniku Satlab wszystko jest od razu dostępne dla użytkownika.

Przedstawmy w telegraficznym skrócie kilka faktów na temat SL800: posiada najnowszą płytę GNSS NovAtel pracującą na 555 kanałach oraz wymienne baterie (około 12 godzin pracy na jednej baterii), można go doładowywać przez power bank, waży tylko 700 gram z baterią i mierzy jedynie 12 cm średnicy. Inicjalizacja od momentu włączenia do uzyskania rozwiązania fixed zajmuje około 10 sekund. Bluetooth 4.0 dalekiego zasięgu oraz większa liczba śledzonych satelitów dają lepszy komfort pracy w trudnych warunkach pomiarowych. Odbiornik posiada także dodatkowe algorytmy oraz silniki obliczeniowe niwelujące sygnały odbite.

Najważniejsze w tych wszystkich specyfikacjach i cyferkach jest to, jak rzeczywiście urządzenie sprawuje się w terenie. Użytkownikom satelitarnych odbiorników RTK najbardziej zależy na tym, by mierząc w trudnych warunkach (przy granicy lasu czy budynku bądź w wykopach), uzyskiwać zadowalające centymetrowe dokładności, żeby powtarzalność pomiaru mieściła się w zakresie 1-2 cm oraz żeby nigdy nie pojawiały się „odbite pikiety”.

Jak skutecznie sprawdzić, czy odbiornik satelitarny nie „oszukuje nas”, mierzy poprawnie, a jakość wykonywanych pomiarów jest na najwyższym poziomie? Testując sprzęt satelitarny, najlepiej wykonać pomiar w trudnym miejscu, wyłączyć odbiornik i ponownie go zainicjalizować, a następnie znów pomierzyć ten sam punkt. Zróbcie tak kilka razy i porównajcie wyniki.

Dokonajcie też inicjalizacji w trudnych warunkach pomiarowych i sprawdźcie, jak szybko uzyskacie rozwiązanie fixed oraz dokładności centymetrowe. W dobrych warunkach prawie każdy odbiornik będzie mierzył poprawnie i dopiero w tych trudniejszych możecie zaobserwować przewagę SL800 nad konkurencyjnymi urządzeniami. W taki właśnie sposób proponujemy naszym klientom, by testowali odbiorniki Satlab.

Pamiętajcie – odbiornik „broni się” tym, jak pracuje w terenie. Nie trzeba opowiadać i przekonywać, jaki jest wspaniały i ile potrafi. Sami – właśnie dzięki testom w trudnych warunkach pomiarowych – możecie ocenić, ile jest w tym prawdy. My zapewniamy, że SL800 nie tylko będzie spełniał oczekiwania klienta, ale nawet zaskakiwał go jakością pracy.

SL800 dostępny jest w zestawie z rejestratorem SL55+, ulepszoną i bardziej zaawansowaną wersją poprzedniego kontrolera. Już samym SL55+ uzyskamy dokładność pomiaru ok. 60 cm bez poprawek, a to dzięki wbudowanej 72-kanałowej płycie GPS + GLONASS + BeiDou.

SL800 można kupić z oprogramowaniem polowym Surv­CE lub Field Genius. Obie aplikacje są przystosowane do współpracy z tym odbiornikiem.

Idąc z duchem czasu i możliwościami, jakie daje postęp technologiczny, wraz z Satlab SL800 (również z Satlab SLC) oferujemy nowość – naszą aplikację polową na platformę Android. Oprócz aktywnych podkładów wektorowych czy rastrów pozwala ona wyświetlić dane OpenStreetMap, podkłady z geoportalu, punkty osnowy, podkłady ewidencyjne czy stacje referencyjne ASG-EUPOS. Program wykorzystuje specjalnie zaprojektowane algorytmy, które umożliwiają również obliczanie pozycji podczas szybszego poruszania się, np. jazdy samochodem czy pływania łódką i wykonywania pomiarów z wykorzystaniem echosondy Satlab. Dzięki temu nie obserwuje się przesunięć współrzędnych względem czasu, jak to ma miejsce w niektórych standardowych odbiornikach i programach pomiarowych.

W takiej konfiguracji jako rejestrator oferujemy w zestawie z odbiornikiem odporne na upadek i warunki atmosferyczne smartfony oraz tablety spełniające normę pyło- i wodoszczelności IP68. Dzięki mocnym parametrom, dużym ekranom i wbudowanym żyroskopom oraz magnetometrom akcesoria te pozwalają na lepsze wykorzystanie potencjału odbiornika i oprogramowania polowego.

SatLab SL800

Wszystko to dostępne jest w cenie poniżej kwoty 20 tys. zł netto. Jeśli ten argument nie przekonuje jeszcze do zakupu, dodatkowo oferujemy wielostanowiskowy program do raportów, 24-miesięczną gwarancję (także na wszystkie kontrolery) z możliwością rozszerzenia do 36 miesięcy, wsparcie techniczne 7 dni w tygodniu w godzinach 08:00-20:00, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce oraz bezpłatny sprzęt zastępczy na czas dłuższych napraw (również po gwarancji). Jeśli i to jeszcze za mało, zapewniamy darmowe aktualizacje firmware’u, darmowe przeglądy i rekonfigurację (jeżeli klient sobie tego życzy, odbiornik może być testowany nawet co miesiąc). Oferujemy także darmowe prezentacje i szkolenia oraz brak opłat za roboczogodziny pracy serwisanta. W Satlab klienci płacą tylko i wyłącznie po upływie gwarancji i tylko za części, które faktycznie musimy wymienić. A ponieważ jesteśmy producentem i nasz oddział należy do szwedzkiej firmy Satlab Geosolutions, to koszty części są niskie.

Zachęcamy do umawiania prezentacji bezpośrednio w głównym oddziale Satlab w Markach lub z naszymi lokalnymi przedstawicielami. Zapraszamy do porównywania instrumentów Satlab z innymi odbiornikami w terenie oraz do testów w trudnych warunkach, w jakich do tej pory nie dawaliście sobie rady. W całym kraju czeka na Państwa aż 13 osób oferujących wszechstronne wsparcie. Do zobaczenia w terenie!

Łukasz Migda (dyrektor regionalny Satlab Polska)


Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS