wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

1981-2005

- «« « część 7 z 8 » »»


2002
fotogrametriaESA wprowadziła na orbitę satelitę ENVISAT wyposażonego w 10 zaawansowanych systemów pomiarowych (m.in.: ASAR, MERIS, DORIS, SCIAMACHY); waga 2673 kg, wymiary 26x10x5 m.

 

2002
W ramach programu GEOS (Global Earth Observing System) NASA umieściła na orbicie satelitę Aqua (EOS PM-1) rejestrującego dane na temat ekosystemów Ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodą.

fotogrametria

 

2002
Koszt wykonania ortofotomapy w Polsce wynosi ok. 480 zł/km2 (dla obszarów o powierzchni kilku województw).

 

2002
Firma Z/Imaging (USA) wprowadza do sprzedaży cyfrową kamerę lotniczą DMC (Digital Mapping Camera).

 

2002-03
Na zlecenie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wykonano zdjęcia na powierzchni ok. 40 tys. km2 Polski.

 

2003
fotogrametriaAmerykańska firma Orbimage umieściła na orbicie satelitę OrbView 3; waga 304 kg, orbita 470 km, rozdzielczość 1 m (panchromatyczna), 4 m (multispektralna), czas rewizyty 3 dni

 

2003
Warszawska spółka PPWK-Inwestycje (należąca do PPWK S.A.) rozpoczyna działalność na rynku fotolotniczym.

 

2003
Turcja umieściła na orbicie mikrosatelitę Bilsat 1 do monitorowania katastrof naturalnych; waga 130 kg, rozdzielczość 26 m (pasmo podczerwieni, czerwony, zielony).

 

2003
Na orbicie znalazł się nigeryjski satelita Nigeriasat 1 o rozdzielczość 32 m.

 

2003-04
Spółka Techmex z Bielska-Białej realizuje zmówienie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wykonanie ortofotomapy ze zdjęć satelitarnych dla obszaru o pow. 50 tys. km2 (granica wschodnia, płn.-zach. Polska).

 

2004
Ukraina wysłała na orbitę satelitę teledetekcyjnego Sicz 1M.

 

2004
Firmy Eurosense (Belgia) i Luftbild (Niemcy) realizują kontrakt na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wykonanie zdjęć lotniczych na obszarze 157 tys. km2.

 

2004
fotogrametriaW Komorowie uruchomiono Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych – stację umożliwiającą odbiór danych wysokorozdzielczych m.in. z satelity Ikonos (przedsięwzięcie Agencji Mienia Wojskowego i firmy Techmex S.A.).

 

2004
Start pierwszego chińskiego satelity SY 1 umożliwiającego rejestrację obrazów stereo.

 

2004
Rosjanie wprowadzają na orbitę zmodernizowaną wersję satelity szpiegowskiego Zenit 8.

część 7 z 8
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»
dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze menu_text_pl

Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS