Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-10| GIS, Teledetekcja, Edukacja, Software, Imprezy

Google rozstrzygnął konkurs na trójwymiarowy most


Wczoraj (9 lipca) ogłoszono oficjalne wyniki międzynarodowego konkursu dla studentów na zaprojektowanie trójwymiarowego modelu mostu w aplikacji Google SketchUp. 42 uczestników z całego świata (w tym z 3 Polski) zgłosiło łącznie 77 prac.

Pierwsze miejsce zajął Jason Wong z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie, który wykonał modele 4 mostów z obszaru Stanów Zjednoczonych. Drugą nagrodę przyznano Tobiasowi Merkowi z Uniwersytetu w Augsburgu za kolekcję 7 bawarskich mostów. Ostatnim laureatem jest Nicholas Falbo z Uniwersytetu Stanowego w Portland za model mostu St. Johns w Vancouver.

W konkursie nasz kraj reprezentowali: Kamil Pawłowski z warszawskiej AWF (opracował m.in. Most Średnicowy i Świętokrzyski w Warszawie), Radosław Szabla z Politechniki Wrocławskiej (most Al Maktoum w Dubaju) oraz Michał Rzeszutek z Uniwersytetu Jagiellońskiego (Most Kotlarski w Krakowie).

Źródło: Google SketchUp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS