wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-08-16| Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje

Wyniki finansowe GeoEye Inc. w II kwartale 2008 r.


Firma GeoEye Inc. przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2008 r. oraz zrewidowane wyniki za lata ubiegłe. Sprzedaż w II kwartale tego roku była o ponad 14 mln dolarów niższa niż rok wcześniej.

Jak poinformowano, w ramach programu NextView National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) zgodziła się zapłacić GeoEye 237 mln dolarów jako udział w kosztach budowy satelity GeoEye-1.
W II kwartale br. przychody firmy wyniosły 34,2 mln dolarów (48,3 mln w II kw. 2007 r.). Zysk netto osiągnął 2,4 mln dolarów (11,2 mln). Głównym powodem gorszych rezultatów finansowych jest zmniejszenie zamówień przez NGA. Zarząd firmy przypuszcza, że w związku z opóźnieniem startu satelity GeoEye-1 agencja przesunie zamówienia na wysokorozdzielcze zdjęcia do konkurencji (DigitalGlobe), która we wrześniu 2007 roku umieściła na orbicie wysokorozdzielczego satelitę WorldView-1.
W pierwszym półroczu tego roku przychody GeoEye Inc. wyniosły 68,6 mln dolarów (85,1 mln w 2007 r.), natomiast zysk netto 3,4 mln. Rezerwy finansowe wynoszą 221,5 mln dolarów i według firmy wystarczą na realizację programu GeoEye-1. Z zaplanowanych na to 502 mln dolarów do tej pory wydano 421 mln. Start satelity przesunięto na 4 września tego roku.

Spółka zakończyła także szczegółowe analizy związane z rozliczeniami podatkowymi za ubiegłe lata. Poinformowano, że odkryto niewłaściwie księgowanie płatności otrzymanych w ramach programu NextView. W związku z tym spółka musiała ująć koszty odsetek i kar za niezapłacone podatki w najnowszym bilansie. Zarząd firmy zwrócił się jednak do Izby Skarbowej o zmianę w metodzie naliczania podatku i ma nadzieję, iż nie będą one naliczone i zostanie to uwzględnione w wynikach kolejnego kwartału.

Źródło: GeoEye Inc.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS