Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-20| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Prawo, Instytucje, Imprezy, Kataster

Konferencja Elbląg 2006: O projektach unijnych w geodezji


Ponad 300 osób, w tym wielu gości zagranicznych, wzięło dzisiaj udział w otwarciu 8. elbląskiej konferencji poświęconej ośrodkom dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, a ściślej mówiąc projektom unijnym związanym z zasobem geodezyjnym. Główny geodeta kraju Jerzy Albin podkreślił, że do tej pory udało się pozyskać z Unii Europejskiej 400 mln zł na budowę infrastruktury geoinformacyjnej. Jego zdaniem sytuacja wykonawstwa geodezyjnego bez tych pieniędzy byłaby o wiele trudniejsza.
Same tylko dane ewidencji gruntów i budynków mają dzisiaj prawie 1 terabajt objętości i co roku powiększają się o 15%. Samorządy powiatowe rozumieją wagę tego rejestru dla sprawnego funkcjonowania państwa i tylko 13 z nich nie zadeklarowało jeszcze udziału w projektach GUGiK związanych z budową Zintegrowanego Systemu Katastralnego finansowanego w dużej części ze środków unijnych.
Również wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski potwierdził ważność danych geodezyjnych, mówiąc, że Elbląski System Informacji Przestrzennej, zbudowany przez geodetów, pomaga nie tylko w zarządzaniu miastem, ale i w przygotowaniu projektów dla pozyskania środków unijnych na jego rozwój.
Pierwszy dzień konferencji zamknie dyskusja, której tematem będą m.in. skutki informatyzacji PZGiK wywołane realizacją projektów: IPE, LPIS, Geoportal, ASG-PL.
Konferencję objętą patronatem głównego geodety kraju zorganizowali: prezydent miasta Elbląga, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, OPEGIEKA Elbląg. Więcej na temat konferencji w majowym wydaniu GEODETY.

geodezja

KPK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS