Przewodniczącym OKD ponownie został Marek Michalec – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, długoletni pracownik Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, obecnie zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru i Kontroli.
Poza nim w skład OKD weszli: Adrianna Berenson, Agata Cieślińska, Marcin Grudzień, Jan Kwaśniak, Joanna Parda, Jan Szymański, Wiesław Szymański oraz Małgorzata Zajewska.
Jak czytamy w uzasadnieniu zarządzenia, „osoby powołane w skład OKD (…) dają należytą rękojmię wykonywania tej funkcji z racji posiadanej wiedzy oraz doświadczenia w dziedzinie geodezji i kartografii”.
Przypomnijmy, że działająca przy GGK Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna została powołana na mocy nowelizacji Pgik z 2014 roku. Jest ona organem II instancji. Zajmuje się zatem odwołaniami od rozstrzygnięć wojewódzkich komisji dyscyplinarnych składanymi zarówno przez obwinionego, jak i rzecznika dyscyplinarnego.