Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2026-04-17 | GIS, Edukacja

Mury, które mówią - projekt narodzony minigrantem im. A. Pasek

Zespół studentów z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem tegorocznej edycji konkursu na minigranty dla młodych naukowców, który organizowany jest przez Fundację im. Anny Pasek.


Ilustracja: Mury, które mówią - projekt narodzony minigrantem im. A. Pasek

Celem konkursu jest finansowe wsparcie ambitnych studentów pierwszego oraz drugiego stopnia, realizujących projekty z wykorzystaniem narzędzi oraz technik geoinformacji, jednocześnie mających zamiar rozwijać edukację w tym obszarze. Nagrodę można przeznaczyć na pokrycie kosztów pracy nad projektem, ale także na zakup niezbędnych danych czy aparatury.

Nagrodzony zespół z Koła Naukowego Geoinformatyki i Teledetekcji tworzą: Marcel Żelechowski – student III roku, Szymon Romański oraz Piotr Łaciak – studenci II roku.

Studenci realizują projekt pt. „Mury, które mówią – interaktywny pakiet edukacyjny o roli murali w kształtowaniu przestrzeni miejskiej”, który łączy analizy przestrzenne z humanistycznym spojrzeniem na tożsamość miejsca. Pomysł wykorzystuje fenomen miejskich murali oraz wiejskich deskali jako pomost do nauki technologii GIS, a także przedstawia wymienione komponenty w prosty i zrozumiały sposób.

Więcej o nagrodzonych można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2026 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2