Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-11| Geodezja

Geodeci górniczy obradowali na Pogórzu Wiśnickim

W ostatnich dniach na pięknym Pogórzu Wiśnickim, przy cudownej pogodzie odbyło się 6. Forum Dyskusyjne Mierniczych Górniczych. Organizatorem, tradycyjnie, był Polski Komitet ISM (International Society For Mine Surveying) z siedzibą na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie.


Geodeci górniczy obradowali na Pogórzu Wiśnickim
Geodeci górniczy obradowali na Pogórzu Wiśnickim

W wydarzeniu uczestniczyły osoby z całej Polski: z kopalń KGHM Polska Miedź, KGHM Cuprum CB-R, PeBeKa, Polskiej Grupy Górniczej, Południowego Koncernu Węglowego, kopalń soli „Wieliczka”, „Bochnia” i „Kłodawa”.
Poza tym nie zabrakło przedstawicieli AGH: prof. Ryszarda Hejmanowskiego, prof. Wojciecha Jaśkowskiego, prof. Agnieszki Malinowskiej, prof. Tomasza Lipeckiego, dr. Pawła Sopaty, prof. Tomasza Stocha, a także studentek specjalności miernictwo i geozagrożenia G. Bodziony oraz M. Bartczak.

Dyskusje odbywały się w czterech panelach:
1) nietypowe wykorzystanie wyrobisk górniczych,
2) ostatnie zmiany w prawie górniczym i geologicznym,
3) rola mierniczego górniczego w budownictwie tunelowym,
4) doświadczenia w pomiarach deformacji powierzchni na terenach górniczych.

Ponadto swoje najnowsze technologie prezentowali stali sponsorzy – MGGP Aero i Leica Geosystems.
Organizatorów wspierali także dyrektorzy z Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach – Janusz Orlof i Wiesław Korzeń.

Prof. Ryszard Hejmanowski (AGH)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS