Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-20| Geodezja

[aktualizacja] Kolejne powiaty utrudniają dostęp do portali geodezyjnych

Oświęcimski i opatowski – to kolejne powiaty, które wyłączają portale geodezyjne w weekendy. O sprawie informuje dr hab. inż. Waldemar Izdebski, który wystosował następne skargi do ministra rozwoju i technologii na GGK Alicję Kulkę.


[aktualizacja] Kolejne powiaty utrudniają dostęp do portali geodezyjnych

Tak jak w przypadku opisywanego już powiatu bydgoskiego, Waldemar Izdebski zarzuca GGK niedopełnienie obowiązków wynikających z Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej.
„Podobne problemy zgłaszam co jakiś czas i stwierdzam, że nadzór GGK nad usługami i funkcjonowaniem całej geodezji jest coraz gorszy. Opisane problemy włączania serwisów na weekendy wynikają wprost z pisma Pani GGK do Starostów z 29 czerwca 2023 r. (…), w którym wyraźnie zasugerowała, że można wyznaczyć godziny pracy systemów powiatowych, co niektóre powiaty chętnie podchwyciły. W związku z powyższym proszę Pana Ministra o pilną reakcję w przedmiotowej sprawie” – apeluje były GGK.

Z związku z wagą problemu oraz w celu poznania skali zjawiska zachęcamy czytelników Geoforum.pl do zgłaszania na adres geoforum@geoforum.pl kolejnych przypadków wyłączania w weekendy powiatowych portali geodezyjnych.

AKTUALIZACJA z 21 listopada br.
P.o. kierownika PODGiK-a w Opatowie Karolina Kwiatkowska-Cwojdrak poinformowała dzisiaj Geoforum.pl:
„13 listopada 2023 r. został zamieszczony komunikat ogólnodostępny dla wszystkich użytkowników na stronie Geoportalu Opatów o jego wyłączeniu. W związku z trwającymi remontami związanymi z »Przebudową układu pomieszczeń budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie oraz dostosowaniem budynku do przepisów przeciwpożarowych« w budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie zostało zaplanowane wyłączenie wszystkich urządzeń w pomieszczeniach serwerowni w piątek 17.11.23 r. o godz. 13.00 do poniedziałku 20.11.23 r. do godz. 9.00, co skutkowało brakiem możliwości wejścia na stronę Geoportalu Opatów.
Powyższe wyłączenie nie miało na celu utrudnienia dostępu do informacji osobom obsługującym geoportal powiatu opatowskiego. Termin wyłączenia był odgórnie zaplanowany według harmonogramu prac remontowych prowadzonych na terenie budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS