wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-29| Geodezja

Stan wdrożeń układu PL-EVRF2007-NH na koniec lipca 2022 r.

Na terenie całego kraju – w zbiorach szczegółowej osnowy wysokościowej – układ PL-EVRF2007-NH został wprowadzony w 272 powiatach (ostatnio zrobiły to powiaty: biłgorajski, pabianicki, pułtuski, turecki oraz miasta Konin i Rzeszów), natomiast w 100 powiatach trwają prace wdrożeniowe (ostatnio rozpoczął je powiat buski).


Stan wdrożeń układu PL-EVRF2007-NH na koniec lipca 2022 r.
Stan wdrożeń układu PL-EVRF2007-NH na koniec lipca 2022 r.

Wśród powiatów, które realizują prace, 86 jednostek wykonało inwentaryzację osnowy, z czego 74 wraz z opracowaniem projektu technicznego modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej. 10 powiatów realizuje prace związane z inwentaryzacją szczegółowej osnowy wysokościowej. W 50 trwają prace związane z pomiarem i wyrównaniem szczegółowej osnowy wysokościowej.

Jak czytamy w komunikacie GUGiK, urząd kontynuuje wsparcie wdrażania w zakresie merytorycznym oraz finansowym, polegającym na refundacji części kosztów poniesionych przez powiat na realizację prac w bieżącym roku. Porozumienia w tym zakresie są realizowane z 42 jednostkami, zaś z czterema kolejnymi trwają uzgodnienia ich treści. W sześciu jednostkach zakończone zostały w tym roku prace objęte porozumieniami. Na pomoc finansową w bieżącym roku wygospodarowano już ponad 5 mln zł, a od początku jej udzielania kwota ta wynosi ponad 8,5 mln zł.

Stan wprowadzania układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH można monitorować w serwisie www.geoportal.gov.pl po włączeniu warstwy „Stan wdrażania układu EVRF2007”, znajdującej się w grupie warstw „Specjalistyczne informacje geodezyjne”. Warstwa jest na bieżąco aktualizowana na podstawie informacji uzyskiwanych z powiatów. Jeżeli organ wdrożył układ PL?EVRF2007-NH w szczegółowej osnowie wysokościowej lub jest w trakcie prac wdrożeniowych, a nie jest to widoczne na warstwie, należy kontaktować się z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii pod adresem: gugik@gugik.gov.pl.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych wdrażanie nowego układu wysokościowego w całym kraju powinno się zakończyć do 31 grudnia 2023 roku.

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS