Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-17| Geodezja, Instytucje

Policja wkroczyła do kłobuckiego wydziału geodezji [przegląd lokalnej prasy]

W ubiegły czwartek (12 maja) funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Kłobucku. Ich działania są częścią śledztwa dotyczącego możliwości przyjmowania korzyści majątkowych.


Policja wkroczyła do kłobuckiego wydziału geodezji [przegląd lokalnej prasy] <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

O sprawie szerzej informuje lokalny profil na Facebooku Klobucka.pl. Jak wynika z opublikowanej tam wiadomości, policjanci prowadzą śledztwo na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W ramach swoich działań m.in. zabezpieczyli oni nośniki danych i komputery w starostwie. Odwiedzili również przedsiębiorców, którzy również mogli być zamieszani w sprawę.

W rozmowie z serwisem rzecznik prokuratury nie precyzuje, co konkretnie jest przedmiotem śledztwa. Podkreśla jednak, że w sprawie tej na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Z ustaleń kłobuckiej redakcji wynika, że śledztwo może dotyczyć jednego z podmiotów zewnętrznych współpracujących z miejscowym wydziałem geodezji. „Prawdopodobnie przy zabezpieczaniu materiałów w jednej z firm kolejnym krokiem stało się zabezpieczenie dokumentacji po stronie Powiatu Kłobuckiego, z którą osoba prywatna współpracowała” – czytamy na Facebooku.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS