wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-17| Geodezja, Instytucje

Policja wkroczyła do kłobuckiego wydziału geodezji [przegląd lokalnej prasy]

W ubiegły czwartek (12 maja) funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Kłobucku. Ich działania są częścią śledztwa dotyczącego możliwości przyjmowania korzyści majątkowych.


Policja wkroczyła do kłobuckiego wydziału geodezji [przegląd lokalnej prasy] <br />
fot. Google Street View
fot. Google Street View

O sprawie szerzej informuje lokalny profil na Facebooku Klobucka.pl. Jak wynika z opublikowanej tam wiadomości, policjanci prowadzą śledztwo na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W ramach swoich działań m.in. zabezpieczyli oni nośniki danych i komputery w starostwie. Odwiedzili również przedsiębiorców, którzy również mogli być zamieszani w sprawę.

W rozmowie z serwisem rzecznik prokuratury nie precyzuje, co konkretnie jest przedmiotem śledztwa. Podkreśla jednak, że w sprawie tej na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Z ustaleń kłobuckiej redakcji wynika, że śledztwo może dotyczyć jednego z podmiotów zewnętrznych współpracujących z miejscowym wydziałem geodezji. „Prawdopodobnie przy zabezpieczaniu materiałów w jednej z firm kolejnym krokiem stało się zabezpieczenie dokumentacji po stronie Powiatu Kłobuckiego, z którą osoba prywatna współpracowała” – czytamy na Facebooku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS