wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-12| Geodezja

W Warszawie powstanie Pomnik Geodezji Europejskiej?

Ewa Janczar, radna m.st. Warszawy i przewodnicząca Komisji Ładu Przestrzennego, zwróciła się w interpelacji do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o przemianowanie istniejącej na Placu Teatralnym kolumny punktu pomiarowego w Pomnik Geodezji Europejskiej oraz zgodę na postawienie tablicy pamiątkowej zawierającej informacje na temat historii tej kolumny.


W Warszawie powstanie Pomnik Geodezji Europejskiej? <br />
Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia

O wsparcie tej inicjatywy zwrócił się do radnej Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich. „Jako absolwentka tego Wydziału, członkini Stowarzyszenia, ale również jako mieszkanka Warszawy podpisuję się pod tą inicjatywą obiema rękami” – czytamy w interpelacji.

Dalej radna wyjaśnia, powołując się na badania akcji „Honorowy Południk Krakowski”, że kolumna upamiętnia „jeden z największych projektów pomiarów geodezyjnych na świecie: łuku geodezyjnego równoleżnika 52 stopnie północ”.

Jak przekonuje Ewa Janczar, znakomitą okazją do dokonania zmiany jest odbywający się we wrześniu w Warszawie XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG). „Przybycie do Warszawy przedstawicieli międzynarodowej społeczności geodetów (…) mogłoby być zwieńczone uroczystym odsłonięciem Pomnika Geodezji Europejskiej, z osobistym udziałem Pana Prezydenta i władz Stolicy” – pisze radna w interpelacji.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS