wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-24| Geodezja

Popularność e-operatów wciąż rośnie powoli

W październiku 53% operatów przekazano do PZGiK w formie elektronicznej. To raptem o 1% więcej niż miesiąc wcześniej.


Popularność e-operatów wciąż rośnie powoli
Popularność e-operatów wciąż rośnie powoli <br />
Odsetek e-operatów w październiku br.
Odsetek e-operatów w październiku br.
Popularność e-operatów wciąż rośnie powoli

Tymczasem już od nowego roku wskaźnik ten powinien wynosić 100%. Zgodnie bowiem z nowym rozporządzeniem ws. standardów geodezyjnych od 1 stycznia 2022 r. do PZGiK będą mogły być przyjmowane wyłącznie operaty w formie elektronicznej. Co ważne, dotyczy to również dokumentacji po poprawkach, która pierwotnie złożona była na papierze.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach wciąż utrzymują się spore różnice w popularności e-operatów w poszczególnych regionach kraju. Liderami nadal są województwa śląskie i pomorskie, gdzie w październiku w formie elektronicznej złożono ich odpowiednio 75% i 70%. Łącznie odsetek e-operatów powyżej 50% zanotowano już w 11 województwach (miesiąc temu było ich 8).

Na szarym końcu tradycyjnie plasuje się województwo lubelskie, gdzie tylko 23% operatów złożono w formie elektronicznej. Względem poprzedniego miesiąca wartość ta wzrosła jednak o 5 punktów procentowych. Jeszcze większy wzrost zanotowano zaś w woj. opolskim – od września odsetek e-operatów wzrósł tam o ponad 6 p.p.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
MNIE TO CIESZY CIESZY TO BARDZO. MAM NADZIEJE ZE ZMNIEJSZY SIE GRONO NIEUPRAWNINYCH TRZYMAJĄCYCH POD BIURKIEM PIECZĄTKĘ PANI/PANA NA EMERYTURZE. MOZE TO WYCZYŚCI TROCHE TE PRAKTYKI.
 2 
 10 
odpowiedz zgłoś
odp: MNIE TO CIESZY zmniejszy się na korzyść trzymających pod biurkiem pendrive'a z podpisem kwalifikowanym pani/pana na emeryturze :D - mało tego ci bez uprawnień zapłacą za podpis i używanie ;D
 2 
odpowiedz zgłoś
Statystyki prowadzone na zasadzie: - Andrzej, z GUGiKu pytajo ile wpływa operatów elektronicznych. - A Skąd ja mam wiedzieć? Weź wpisz, że 30%. - Nie będzie za mało? - To wpisz 50. - Dobra, wpisałem 60, żeby nie było, że jesteśmy najgorsi. - No i fajnie.
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Statystyki prowadzone na zasadzie: A Ty na miejscu starosty byś się przejmował? To że sułtana Waldemar i jego dwór uwielbia autoprezentacje własnych osiągnięć i prezentowanie mapek i słupków w stylu w opolskim wzrosło o 3,4%, a w warmińsko-mazurskim o 2,9%, to nie znaczy, że cała Polska rzuci wszystko i będzię raportować zestawienia do tabelek sułtana. Jest ważniejsza robota niż zabawa w kolorki i słupki.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
No dobrze, a po co mi taka informacja jest potrzebna jeśli nie jest to jeszcze wymagane prawnie ?
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: No dobrze, Żeby dotarło do ameb ze od stycznia nie mają pracy.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: No dobrze, A który paragraf rozporządzenia mówi o amebach ?
 3 
zgłoś
odp: odp: No dobrze, No także tego, nick "nie rozumiem" mówi wszystko
 3 
zgłoś
odp: No dobrze, Który paragraf ? No a było coś czytane ? Chyba ostatni raz czytałeś nagłówek pgik w 87 nie czasem ?
 2 
odpowiedz zgłoś
a mozeby ... ... przedstawic statystyki TYLKO Z DANEGO MIESIACA a nie od poczatku roku ??? .. statystycy od ...
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS