wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-22| Geodezja

Kolejni geodeci zdobyli uprawnienia zawodowe

W przedostatniej tegorocznej sesji egzaminacyjnej nowe uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii uzyskało 50 osób.


Kolejni geodeci zdobyli uprawnienia zawodowe <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Sesja odbyła się w dniach 16-19 listopada. Udział wzięły w niej 72 osoby. Jak wylicza GUGiK, część ogólną (testową) zdały 63 z nich, część szczegółową – 53, a ustną 50.

Daje to zatem zdawalność na poziomie 69%. Dla porównania, w sześciu poprzednich tegorocznych sesjach odsetek ten wynosił od 59 do 81%.

Łącznie w tym roku egzaminy na geodezyjne uprawnienia z powodzeniem zdało 275 osób.

Kolejne egzaminy odbędą się w dniach 7-10 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Geodezja-uprawnienia To da jeszcze chętni??? Dziwne ????
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
Kolejni przyszli bezrobotni zdobyli uprawnienia zawodowe XD
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
egzaminy Tak jestem urzędnikiem i posiadam uprawnienia. Organizując nabory (kilka) jakoś nie spotkałem się aby jakiś geodeta uprawniony startował. Ciekawe dlaczego ? Logicznie to mają rację, za taką kasę ? Dobrze że żaden przepis nie nakazuje zatrudniać urzędników bez uprawnień bo kto by to robił, a póki co robić to trzeba. A ziemia nadal się kręci.
 4 
odpowiedz zgłoś
squid games [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]
odpowiedz zgłoś
URZEDNIKÓW \A ILU URZEDNIKÓW ZDAWAŁO I MIAŁO WOLONTARIAT JAKO PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ ?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: URZEDNIKÓW Dobre pytanie, mnie też zawsze zastanawiał paradoks jak to jest, że 1 - urzędnik nie może pracować w wykonawstwie, 2- geodeci chcą żeby ten co ich weryfikuje miał uprawnienia, 3 - urzędnik nie ma jak zdobyć praktyki, bo nie możne mieć umowy z firmą geodezyjną (konflikt interesów), 4- czyli urzędnik nie możne mieć uprawnień, jeśli urząd jest jego pierwszą pracą. Absurd tego błędnego koła jest interesujący, bo geodeci wymagają uprawnień od urzędnika, a ten formalnie jakby chciał być taki papieski i nie kombinować to ma bardzo trudno spełnić wszystkie wymagania formalne do uprawnień.
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: URZEDNIKÓW A widziałeś wytyczne do kontroli GGK ? To poczytaj i poszukaj co tam jest o praktykach.
 3 
 1 
zgłoś
odp: odp: URZEDNIKÓW http://www.gugik.gov.pl/bip/kontrole/koordynacja-k ontroli-przeprowadzanych-przez-wingik/metodyka-kon troli zostawiam link, bo kolega wyżej nie miał czasu poszukać
zgłoś
odp: odp: URZEDNIKÓW To niech sie zwolni, idzie do pracy w wykonastwie jak pozostali zdobędzie praktykę i zdobędzie uprawnienia. Ludzie poświęcają nieraz po 10 lat życia żeby zdobyć praktykę zawodową i uprawnienia. Nie ma nic za darmo!
 5 
 12 
zgłoś
5 - skoro po uprawnionym trzeba sprawdzić, to kto sprawdzi takiego urzędnika?
 5 
zgłoś
odp: URZEDNIKÓW Zamknij ryj i patrz w swoje koryto
 16 
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS