Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-01-22| Mapy, Instytucje

GUS: jest już kolejna edycja rocznika statystycznego województw

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego dostępny jest już „Rocznik Statystyczny Województw 2020”. To szeroki zestaw danych statystycznych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą Polski w ujęciu przestrzennym.


GUS: jest już kolejna edycja rocznika statystycznego województw <br />
Przyrost naturalny ludności w Polsce w 2019 r. (źródło: Rocznik Statystyczny Województw 2020)
Przyrost naturalny ludności w Polsce w 2019 r. (źródło: Rocznik Statystyczny Województw 2020)
Dane prezentowane w przekrojach terytorialnych zostały dobrane pod kątem przydatności do porównań i analiz regionalnego zróżnicowania zjawisk. Wybrane kategorie ekonomiczne przedstawiono w ujęciu dynamicznym, a także w relacji do przeciętnych wartości w kraju i w Unii Europejskiej.

Bieżąca edycja została opracowana w nowej formie. Tablice statystyczne uzupełniono mapami (kartogramami i kartodiagramami) oraz wykresami, które wzbogaciły zawartość merytoryczną Rocznika. Ponadto – jak przekonują autorzy i nie sposób się z nimi nie zgodzić – zastosowanie graficznej formy prezentacji danych statystycznych pozwala na łatwiejsze zrozumienie informacji statystycznych i przedstawionych za ich pomocą relacji przestrzennych zjawisk.

W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono zmianę w układzie tematycznym Rocznika, został wyodrębniony nowy dział „Leśnictwo i łowiectwo”. Bieżące wydanie wzbogacono także o statystyki dotyczące wyborów prezydenckich.

Warto też dodać, że na koniec roku GUS wydał 80. edycję „Rocznika statystycznego Rzeczpospolitej Polskiej”. Rocznik od wielu lat stanowi kompendium wiedzy o rozwoju społeczno-gospodarczym naszego kraju, które dostarcza informacji o poziomie i jakości życia społeczeństwa, uwarunkowaniach gospodarczych oraz środowisku naturalnym. Dane w przekrojach terytorialnych i ujęciu międzynarodowym umożliwiają uchwycenie ważniejszych zróżnicowań regionalnych oraz określenie pozycji Polski w Europie i na świecie. Niestety, nie znajdziemy w nim opracowań kartograficznych.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama