wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-01-08| Geodezja

Kolejne arkusze SMGP w internecie

W internetowych zasobach Państwowego Instytutu Geologicznego–Państwowego Instytutu Badawczego udostępnione zostały kolejne arkusze Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski.


Kolejne arkusze SMGP w internecie <br />
Arkusz SMGP
Arkusz SMGP
Kolejne arkusze SMGP w internecie <br />
Tekst do arkusza SMGP
Tekst do arkusza SMGP
W roku 2020 trwał proces oddawania do użytku kolejnych finalnych produktów Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski w skali 1:50 000. W ciągu całego roku zostały udostępnione mapy 33 arkuszy SMGP, w związku z czym aktualnie gotowe do pobrania w internecie są 1062 arkusze map. W minionym roku również kolejnych 12 tekstów objaśnień do arkuszy SMGP trafiło do internetu i teraz łącznie jest ich 1031.

Na arkuszach map występują metryczki otworów wiertniczych przedstawiające informacje uzyskane z wierceń wykonanych na terenie danego arkusza. Czasami z powodu dużej ilości informacji brakuje dla nich miejsca. Dla takich przypadków w ubiegłym roku uruchomiono możliwość pobierania metryczek otworów w formie dodatkowych plików graficznych PNG. Obecnie w tej formie dostępne są metryczki dla 133 arkuszy SMGP.

Dostęp do skanów, tekstów objaśnień i metryczek otworów poszczególnych arkuszy możliwy jest między innymi za pomocą aplikacji GeoLOG. Użytkownicy po wybraniu warstwy informacyjnej „Skorowidz SMGP” i zaznaczeniu interesujących ich arkuszy są przekierowywani do aplikacji udostępniającej dane źródłowe. Do pobierania skanów i tekstów arkuszy map nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.

Źródło: PIG-PIB


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jaki jest sens robienia...arkuszy, "Dostęp do skanów,..."? Przypominam mamy już 2021 rok!
odpowiedz zgłoś
odp: Jaki jest sens Jeśli masz trzy warstwy na krzyż jak powiedzmy w jakiejś EMUIA to nie warto. Jeśli masz ich kilkadziesiąt i skale np 1:50000 gdzie musisz napakować trochę opisów, to automaty potrafią sobie nie radzić z umieszczaniem automatycznie etykiet w sposób akceptowalny dla percepcji człowieka. I wtedy arkusze się robi. Z tymi skanami to przesadzili ale może nie chcą warstw wektorowych udostępniać.
 1 
odpowiedz zgłoś
geo Przydatna rzecz :)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS