wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-28| Geodezja, GIS

Archiwalne dane o osnowie w Geoportalu

Geoportal.gov.pl wzbogacono o warstwę Archiwalne Kartoteki Osnów.


Archiwalne dane o osnowie w Geoportalu

W przypadku osnowy poziomej pozwala ona na pobieranie skanów katalogów kartotekowych w układzie 1942. Zawierają one katalogi punktów osnów podstawowych, poligonizacji precyzyjnej oraz poligonizacji technicznej z danymi od powstania punktu do lat 70. XX wieku. Kartoteki zawierają współrzędne punktów w różnych układach archiwalnych. Podstawowy to 1942 (w pasach 3- i 6-stopniowych), a oprócz tego także: Borowa Góra, lokalny, Ranberg G-K, Helmertum G-K i inne. Jak wyjaśnia GUGiK, tego typu informacje są poszukiwane przez geodetów przy modernizacjach i tworzeniu ewidencji gruntów.

Z kolei dla osnowy wysokościowej nowa warstwa udostępnia zeskanowane katalogi niwelacyjne Kronsztadt60. Zawierają one dane linii niwelacyjnych po II kampanii pomiarowej. W katalogach zawarte są informacje zarówno o sieciach I oraz II klasy, jak również o niwelacji lokalnej.

Nową warstwę znajdziemy w grupie „Dane do pobrania” i podgrupie „Osnowa geodezyjna”. W celu pobrania paczki danych należy kliknąć interesujący nas zasięg katalogu w kroju układu 1942 oraz wybrać usługę WMS „Archiwalne Kartoteki Osnów”.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS