wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-23| Teledetekcja, Przetargi

Kraków zamawia dane 3D

Wykonanie prac obejmujących pozyskanie danych lotniczych i LiDAR-owych, wykonanie ortofotomapy i modeli 3D (NMT i NMPT) wraz z rozbudową Portalu Obserwatorium o 3D oraz świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta Krakowa. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi blisko 3 mln zł netto.


Kraków zamawia dane 3D <br />
Moduł 3D w krakowskim geoportalu
Moduł 3D w krakowskim geoportalu
Kraków zamawia dane 3D <br />
Zasięg opracowania (źródło: SIWZ)
Zasięg opracowania (źródło: SIWZ)
Przedmiotem przetargu jest wykonanie:
• cyfrowych zdjęć lotniczych z pikselem terenowym ≤5 cm w barwach rzeczywistych RGB z pokryciem podłużnym ≥80% i poprzecznym ≥60% z wykorzystaniem kamery fotogrametrycznej;
• pomiarów lidarowych z gęstością punktów ≥10 pkt/m2 dla pojedynczego pasa skanowania; wynikowa gęstość danych pomiarowych LIDAR musi być ≥20 pkt/m2;
• numerycznego modelu terenu (NMT) o strukturze GRID, o wymiarze oczka siatki 1 m, wytworzony z danych pomiarowych LIDAR, w układzie współrzędnych płaskich PL-2000;
• numerycznego modelu pokrycia terenu (NMPT) o strukturze GRID, o wymiarze oczka siatki 0,5 m, wytworzony z danych pomiarowych LIDAR, w układzie współrzędnych płaskich PL-2000;
• ortofotomapy z pikselem 5 cm w barwach rzeczywistych RGB na podstawie fotogrametrycznych zdjęć lotniczych pozyskanych w ramach niniejszego zamówienia, w układzie współrzędnych płaskich PL-2000.

Naloty mają być wykonane nie wcześniej niż w terminie 1 marca-30 kwietnia 2021 r. oraz 1 marca – 30 kwietnia 2023 r., przy czym zdjęcia lotnicze oraz dane pomiarowe LIDAR muszą być pozyskane w tym samym czasie.

Wykonanie i przekazanie przez wykonawcę prac obejmujących dane lotnicze i modele 3D wraz z rozbudową Portalu Obserwatorium o 3D, zostanie zrealizowany od dnia zawarcia umowy podstawowej do dnia 30 listopada 2023 roku. Przedmiot umowy obejmującej świadczenie usługi asysty technicznej i konserwacji, zostanie zrealizowany od dnia następującego po dniu zakończenia realizacji Etapu 2 umowy podstawowej, tj. od dnia 1 grudnia 2021 roku przez okres maksymalnie 60 miesięcy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 18 tys.zł można składać do 25 stycznia 2021 r.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Uwaga: zakłady bukmacherskie nie prowadzą zakładów na to kto wygra tzw. przetarg.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: @ Lepiej by wygrał ten kto to umie zrobić porządnie niż ktoś kto myśli że umie a potem zrzuca winę na pogodę
 2 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS