wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-11| GIS, Mapy

Aktualizacja danych BDOT10k w 3 województwach

W tym tygodniu GUGiK udostępnił zaktualizowane zbiory bazy danych obiektów topograficznych dla 9 powiatów.


Aktualizacja danych BDOT10k w 3 województwach

Zaktualizowane dane pokrywają powiaty:

 • bełchatowski, łowicki i cześć powiatu łęczyckiego w województwie łódzkim (prace wykonano na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego),
 • niżański, rzeszowski, stalowowolski oraz miasto Rzeszów w województwie podkarpackim (prace na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego),
 • chojnicki i wejherowski w województwie pomorskim (prace na zlecenie GUGiK).

Dane BDOT10k można pobrać w paczkach powiatowych, wojewódzkich oraz dla całego kraju z Geoportalu przy użyciu warstwy „Dane do pobrania”. Są także dostępne poprzez usługę WMS lub zewnętrzne aplikacje (np. wtyczkę Pobieracz danych GUGiK dla QIS).

Równocześnie GUGiK na Geoportalu zaktualizował warstwę „BDOT10k monitoring prac”, która pozwala prześledzić zasięg zamówień na aktualizację tej bazy. Wprowadzona właśnie zmiana dotyczy rozszerzenia wizualizacji o prace zrealizowane w 2019 i 2020 roku wraz z rozróżnieniem na zadania finansowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz przez właściwy urząd marszałkowski.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS