Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-12-01| Geodezja

Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 12/2020. I choć na okładce widać święta, to jednak inne niż dotąd. Hasło "Uczymy się żyć z koronawirusem" sporo wyjaśnia. Ale co to konkretnie oznacza dla branży i jak eliminować w geodezji zagrożenie chorobą COVID-19 - zapraszamy do poszukania odpowiedzi w artykule okładkowym.


Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
Raporty GEODETY na temat cen usług geodezyjnych od lat cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z opublikowaną właśnie edycją 2020, tym bardziej że badanie wykonane z udziałem wykonawców z całego kraju wskazuje na wyraźną zmianę na rynku.

Również ze zmianą, ale prawa geodezyjnego, wiąże się wprowadzony niedawno oficjalnie do praktyki operat elektroniczny. To kolejny etap informatyzacji geodezji. Ale czy operat elektroniczny w jednym pliku jest dobrym pomysłem? Na ten temat wypowiadają się twórcy oprogramowania dla geodetów i dla PODGiK-ów.

W najnowszym wydaniu publikujemy także wywiad z dr. hab. inż. Januszem Walo, nowym dziekanem Wydziału Geodezji i Kartografii PW i prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Utrudnienia w pracy na uczelni wynikające z pandemii, kierunki rozwoju Wydziału, ale i ewentualny samorząd zawodowy geodetów – to wybrane tematy tej rozmowy.
Pozostając przy tematyce studenckiej, przedstawiamy spóźnione, oczywiście ze względu na koronawirusa, szczegółowe wyniki rekrutacji na kierunki geodezyjne w roku akademickim 2020/2021. Ale, jak wiadomo, studia to nie wszystko, bo geodeta musi uczyć się całe życie. Ostatnio coraz częściej mówi się, że powinien być też programistą. W kolejnym artykule podpowiadamy więc, jak zabrać się do opanowania tej umiejętności.

W grudniowym GEODECIE nie mogło oczywiście zabraknąć zagadnień prawnych. Bogdan Grzechnik wraca do przedstawionej 2 lata temu sprawy podziału niepodzielnej działki, która wreszcie znalazła swój finał. Z przykrością trzeba przyznać, że biegli geodeci sporo przy niej namieszali. Z kolei sędzia Magdalena Durzyńska prezentuje następny przypadek z praktyki. Tym razem poszło o ustalenie wysokości odszkodowania za nieruchomość dawno temu wydzieloną pod drogę.

A na jeden z długich zimowych wieczorów polecamy opowiadanie science fiction naszego redakcyjnego kolegi Damiana Czekaja. Mamy nadzieję, że uśmiechną się Państwo, czytając o tym, jak to geodeta Serafin potykał się z klonami i wszedł w posiadanie diamentowej rakiety.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych grudniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość grudniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS