wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-11-02| Geodezja, Prawo, Instytucje

GGK zaprasza na webinarium o geodezji w obliczu koronawirusa

5 listopada (czwartek) odbędzie się internetowe seminarium GUGiK pod hasłem „Dobre praktyki obsługi prac geodezyjnych w obliczu epidemii COVID-19”.


GGK zaprasza na webinarium o geodezji w obliczu koronawirusa

Podczas spotkania przedstawiciele administracji publicznej będą pokazywać, jak radzą sobie w obliczu pandemii COVID-19. Warto dodać, że seminarium odbędzie się tuż po wejściu w życie przepisów, które pozwalają na wprowadzenie w starostwach zdalnej pracy dla większości urzędników. Według zapowiedzi rządu powinny one zacząć obowiązywać już jutro (3 listopada).

Wideokonferencja ma charakter otwarty. By wziąć w niej udział, wystarczy tuż przez rozpoczęciem spotkania (tj. godziną 10:00) skorzystać z tego LINKU. Wchodząc na webinarium, należy podać swoje imię i nazwisko.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ Przez dobre praktyki należy rozumieć funkcjonowanie tzw. modelu bialoruskiego. Dzika informatyzacja przy pomocy zamkniętych plików zostanie rozliczona w wolnej Polsce.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, to na myśl przychodza mi najgorsze rzeczy które zrobiono z tą branżą, począwszy od dekretu bieruta a skończywszy na ostatniej nowelizacji. Najlepsze co możesz zrobić dla geodezji to oddać ją geodetom. Aż się prosi żeby użyć z popularnego hasła na "w" skandowanego teraz na ulicach Warszawy i innych miast Polski.
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
odp: Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, a co tak psioczysz? Nie widzisz ułatwień w postaci np. składania dzienników pomiarowych? Dla mnie to powinno iść w tym kierunku, że geodeta przekazuje tylko wykaz współrzędnych i plik w formacie uniwersalnym dxf. Niech ta robota do Państwa kosztuje geodetę dwa razy tyle co obecnie ale niech takie coś wprowadzą. Co urzędnik przepraszam ma sprawdzać, jak podpisuje się pod tym co opracował geodeta uprawniony, któremu GGK nadał uprawnienia? Państwo powinno to co wytworzy geodeta przyjmowac i nie wnikać a ewentualnie zapytać co geodeta miał na mysli jak są jakieś niejasności w pliku dxf. Za to przecież odpowiada tylko i wyłącznie geodeta uprawniony. Skończmy z tą komunistyczną jakąś pseudo-weryfikacją gdzie często weryfikator nie posiadający uprawnmień sprawdza i kontroluje geodetę uprawnionego. No przeciez to jest chore! Ażeby jednak tak się stąło trzeba całkowicie usunąć i wyeliminować geodetów z tworzenia prawa właśnie dla geodetów.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, Ułatwienia? § 31 standardów - ale żeby "poczuć" to ułatwienie powinenieś zrobić jeden ZRID na terenach ze zdigitalizowaną mapą ewidencyjną. A może, jeden cel, jeden obszar, jedna opłata? Zrób inwentaryzację dłuższaj linii napowietrznej albo innej inwestycji o rozproszonym charakterze. Wykaz współrzęnych i dxf? Zapomnij, niedługo będziesz strugał GML-e i to tak żeby były "zgodne z bazami". A to będzie między innymi znaczyło, że będziesz w zębach przynosił do ośrodka wszystko to co sobie zażyczą żebyć pomierzył bo inaczej im się bazy nie zgodzą. Będziesz się stawiał, to Ci wpiszą że robisz nierzetelnie i WINGiK pośle wniosek a komisja dyscyplinarna Cię ukarze. No i będziesz za wszystko z miłym uśmiechem płacił, płacił i jeszcze raz płacił. Pomimo, że nic za te pieniądze nie dostaniesz poza przedłużaniem czasu weryfikacji. Ciesz się.
 3 
zgłoś
odp: odp: Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, ale Pan biadolisz. GML-e akurat będą dobre, bo będzie jednolity standard dla całego kraju. $31 jest martwym zapisem więc nie dramatyzuj aż tak bardzo. Teraz dobrze zrobiono, że za wszystko odpowiada geodeta uprawniony zaś ośrodek tylko administruje w głównej mierze danymi. Wolałbym dwa razy więcej płacić jakbym nie musiał robić plików wsadowych do jakichś baz i nie musiał składać durnych operatów. Choć i tak już dużo ułatwiono m.in. to że nie trzeba przekazywać dzienników pomiarowych (nie piszę o osnowie). Jak chodzi o kontrolę przez WINGIK-nie bój się aż tak bardzo-do więzienia cię nie wsadzą:)
 2 
zgłoś
odp: odp: Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, Do czego to doszło. Geodeta chce płacić dwa razy więcej za to żeby nie robić plików ? Geodeta nie powinien nic płacić i nic przekazywać do organu, lub przekazywać ale za opłatą.
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: Jak słyszę "dobre praktyki" w ustach tego pana, a ja przypuszczam, że nie którzy mają ból d..., bo nie rozumieją czym jest baza danych, jakie ma znaczenie, do czego służy. Że jest niezmiernie ważnym elementem geodezji! Nie chcą się uczyć, chcą robić to, czego się kilkanaście lat temu nauczyli. Również uważam, że ODGiK tylko administruje danymi i to jest dobre. Ale jeśli odgik miałby wprowadzać treść wszystkich operatów do jednej spójnej bazy (nie import pozbawiony analizy), to trzeba by masę ludzi zatrudnić w urzędach (leni i darmozjadów, znajomych, niekompetentnych...etc), pliki długo czekałyby na wprowadzenie do bazy, bo byłby ich ogrom i nie były by ze sobą spójne. Dane chcemy dostawać dobre, spójne, sensowne, ale przekazywać ich już takich nie chcemy?
zgłoś
KOLABORANT w akcji
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS