wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-30| Geodezja, Mapy, Ludzie

Odeszli od nas

Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek wspominamy zasłużone osoby z branży geodezyjnej i kartograficznej, które odeszły od nas w ciągu ostatniego roku.


Odeszli od nas
 • Marian Wójcik (zm. 15 listopada 2019 r. w wieku 74 lat) – wieloletni pracownik Służby Geodezyjnej i Kartograficznej na Śląsku, w tym dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Geodezji i Kartografii oraz pracownik Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach.
 • Krzysztof Rogala (zm. 14 stycznia 2020 r. w wieku 60 lat) – wiceprezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej, współwłaściciel firmy Progeo Katowice i wielki społecznik. Był m.in. współinicjatorem i organizatorem Porozumienia Apel 45 oraz przewodniczącym jego Komitetu Wykonawczego.
 • Jan Rzędowski (zm. 24 stycznia 2020 r. w wieku 97 lat) – przez 31 lat dyrektor Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych. Jego zasługą było m.in. powołanie w 1968 r. kwartalnika „Polski Przegląd Kartograficzny”, który PPWK współfinansowało. Był także najstarszym członkiem Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
 • Jan Cisak (zm. 6 lutego 2020 r. w wieku 76 lat) – wieloletni pracownik Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie, gdzie m.in. kierował Zakładem Astronomii, a później Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznym Borowa Góra. Uczestnik wypraw do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie.
 • Edward Markowski (zm. 10 lutego 2020 r. w wieku 82 lat) – wieloletni pracownik Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Krakowie, znany głównie jako twórca wielokrotnie nagradzanych krakowskich szopek bożonarodzeniowych.
 • Płk Zenon Biesaga (zm. 19 lutego 2020 r. w wieku 93 lat) – przez większość swojej kariery zawodowej pełnił służbę w Zarządzie Topograficznym Sztabu Generalnego WP, a w latach 1983-1990 był jego szefem. Po odejściu w stan spoczynku włączył się w wir pracy społecznej w Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych.
 • Profesor Bogdan Ney (zm. 23 marca 2020 r. w wieku 85 lat) – wybitny naukowiec, dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii w latach 1974-1991 oraz członek wielu gremiów geodezyjnych. Przewodniczył m.in. Wydziałowi Nauk o Ziemi i Nauk Górniczych oraz Komitetowi Geodezji PAN, a także Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Akademii Inżynierskiej. Był ponadto rzeczoznawcą majątkowym, a także doradcą przedsiębiorstw geodezyjno-kartograficznych.
 • Mieczysław Sobol (zm. 10 kwietnia 2020 r. w wieku 85 lat) – były główny geodeta województwa tarnowskiego, wieloletni biegły sądowy z zakresu geodezji i kartografii, pasjonat i odkrywca dawnych map.
 • Janusz Augustynowicz (zm. 12 czerwca 2020 r. w wieku 77 lat) – geodeta województwa elbląskiego w latach 1990-1999, biegły sądowy w zakresie geodezji i szacowania nieruchomości, aktywny działacz Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
 • Profesor Adam Chrzanowski (zm. 12 czerwca 2020 r. w wieku 88 lat) – wybitny specjalista z zakresu geodezji inżynieryjnej i geodezji górniczej. Początkowo związany z AGH w Krakowie, a później – do końca kariery naukowej – z Uniwersytetem New Brunswick (UNB) we Fredericton w Kanadzie. Był postrzegany jako ambasador polskiej nauki na forum światowym.
 • Dr hab. inż. Kazimierz Zwirowicz (zm. 3 października 2020 r. w wieku 71 lat) – związany z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie specjalista z zakresu ewidencji gruntów i budynków, ceniony dydaktyk, wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.
 • Dr hab. inż. Mieczysław Kwaśniak (zm. 21 października 2020 r. w wieku 65 lat) – wieloletni nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej, specjalista z zakresu geodezji inżynieryjno-przemysłowej oraz geodezji górniczej, wychowawca i przyjaciel wielu pokoleń geodetów.

Redakcja


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Odeszli od nas Jacek Cięcielowski - geodeta zmarł na Covid-19 w dniu 26.10.2020
odpowiedz zgłoś
odp: Odeszli od nas To bardzo przykre, wyrazy współczucia. Proszę wszystkich, żeby poważnie traktowali COVID, tu nie ma żartów.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Odeszli od nas Nabożeństwo Żałobne przy Zmarłym odbędzie się 4 listopada 2020 r., o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS