wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-08| Geodezja

Geobid udostępnia usługę weryfikacji statusu pracy geodezyjnej

Firma Geobid uruchomiła usługę, która umożliwia weryfikację statusu pracy geodezyjnej na podstawie numeru zgłoszenia.


Geobid udostępnia usługę weryfikacji statusu pracy geodezyjnej

Jak wyjaśnia spółka, uruchomienie usługi jest związane z nowelizacją Prawa geodezyjnego i kartograficznego obowiązującą od 31 lipca. Wprowadziła ona możliwość wydawania przez wykonawcę pracy geodezyjnej oświadczenia o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji. Jest ono równoważne z urzędową klauzulą i można je stosować w przypadku map do celów projektowych oraz map z geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

W ocenie Geobidu takie oświadczenie znacząco upraszcza i przyspiesza proces oddawania zamówionych materiałów. Jest to jednak nowa forma potwierdzania należytego wykonania pracy i z tego powodu czasami wzbudza nieufność wśród zleceniodawców.

Nowa usługa ma upowszechnić stosowanie oświadczeń. Rozwiązanie jest dostępne pod adresem weryfikacja.geoportal2.pl. Na dziś przy jego użyciu możemy sprawdzić prace zgłoszone w 137 powiatach i miastach znajdujących się w 13 województwach. By to zrobić, wystarczy wybrać z listy województwo i powiat oraz wpisać numer zgłoszenia, który powinien być podany w oświadczeniu geodety.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kiedy Systherm na tym nadąży?
 2 
odpowiedz zgłoś
Nowy sposób na wciskanie kitu zlecenoidawcom. Panie masz tutaj adres strony, wpisz sobie ten numer i zadzwoń do mnie dopiero jak zmieni się status. I cyk operat składamy do ośrodka dopiero za pół roku.
 8 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Nowy sposób na wciskanie kitu zlecenoidawcom. Bez urazy, ale to strasznie głupi komentarz.
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS