Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-24| Geodezja, Edukacja

Rekrutacja inna niż dotąd

Od tego roku studia geodezyjne nie oznaczają już wyłącznie kierunku geodezja i kartografia. Oferta się zmieniła, ale przygotowano zbliżoną liczbę miejsc – blisko 2,9 tys. na studiach inżynierskich (I stopnia) i 1,7 tys. na magisterskich (II stopnia). Ofertę studiów geodezyjnych w roku akademickim 2020/2021 prezentujemy w lipcowym wydaniu GEODETY.


Rekrutacja inna niż dotąd
Podobnie jak rok temu nabór na studia geodezyjne przeprowadzają 22 uczelnie, choć nastąpiły wśród nich pewne zmiany. W gronie 16 placówek pub­licznych znalazła się ostatnio Politechnika Rzeszowska. Z kolei po rezygnacji Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim (z uwagi na zbyt małe zainteresowanie) zostało tylko 6 jednostek niepublicznych.

W zakresie studiów inżynierskich oferta uczelni pub­licznych dominuje, obejmując już ponad 75% wszystkich miejsc. Tak jak w ubiegłym roku najwięcej osób na te studia gotowy jest przyjąć Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Na kolejnych trzech pozycjach są: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (też z taką samą jak rok temu liczbą miejsc). Ofertę zwiększyła natomiast wyraźnie Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (ze 140 do 220 miejsc). Jeśli zaś chodzi o studia magisterskie, to proponują je prawie wyłącznie uczelnie publiczne (w dwóch szkołach niepub­licznych przewidziano zaledwie nieco ponad 200 miejsc).

• Nowe terminy i warunki przyjęć

Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się dopiero 8 czerwca. Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 11 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki, a także wydane świadectwa dojrzałości i aneksy do nich (wyniki matur poprawkowych do 30 września). Z harmonogramem przeprowadzenia tych egzaminów muszą być zgodne terminy rekrutacji. Również warunki naboru zostały zweryfikowane pod względem zmian wprowadzonych w przepisach dotyczących systemu oświaty. Mowa o nieprzeprowadzaniu egzaminów ustnych na maturze oraz centralnego etapu olimpiad (brak laureatów, wszyscy uczniowie zakwalifikowani do etapu centralnego otrzymali z mocy przepisów tytuł finalisty i maksymalną liczbę punktów z danego przedmiotu w procesie rekrutacji). Jednak terminy internetowej rejestracji kandydatów zależą od indywidualnych ustaleń danej placówki. W większości uczelni ruszyła ona miesiąc później (w czerwcu lub na początku lipca), a zakończy się...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS