wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-01| Mapy

Głos lektora jednak wraca do Map Google

Po protestach użytkowników Google postanowił przywrócić w swojej aplikacji nawigacyjnej komunikaty głosowe lektora Jarosława Juszkiewicza. Ale tylko tymczasowo.


Głos lektora jednak wraca do Map Google

Jego komunikaty zniknęły niespodziewanie z Map Google 23 maja i zostały zastąpione syntezatorem głosu. – Od rana znajomi pytają mnie, co się stało z moim głosem w Google Maps. To samo co z robotnikami pod koniec XIX wieku – napisał wówczas na portalu społecznościowym Jarosław Juszkiewicz. Wielu użytkownikom ta zmiana nie przypadła do gustu, m.in. z uwagi na słabą jakość nowych komunikatów, co spowodowało lawinę krytyki pod adresem korporacji.

Sam Google całej sprawy nie komentuje. Z relacji lektora wynika natomiast, że przedstawiciele firmy skontaktowali się z nim, by poinformować, iż jego głos powróci do Map Google. Będzie to jednak tylko tymczasowa zmiana, do momentu dopracowania syntezatora mowy. „Prowadzi to do kilku prostych wniosków: czasem wspólny protest ma naprawdę sens; człowiek w technologii jest ważny; nie lubimy, kiedy maszyna mówi nam, gdzie mamy jechać; jestem podobny do pana Tik-Taka; rzeczywiście, znalezienie mrowiska w centrum miasta bywa trudne” – komentuje żartobliwie swój powrót Jarosław Juszkiewicz.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS