wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-01| Geodezja, Instytucje

Pomorska służba geodezyjna i kartograficzna o sprawach bieżących i wyzwaniach

Nowy pomorski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Andrzej Żylis 26 maja zorganizował w formie wideokonferencji spotkanie z geodetami powiatowymi oraz geodetą województwa.


Pomorska służba geodezyjna i kartograficzna o sprawach bieżących i wyzwaniach <br />
fot. PUW
fot. PUW

Celem spotkania było omówienie bieżących spraw z zakresu geodezji i kartografii oraz problemów, z jakimi zmagają się organy administracji geodezyjnej i kartograficznej w czasie pandemii. Przedstawiono także nowo powołane kierownictwo Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej – kierownika Oddziału Geodezji i Kartografii Janinę Peliksza-Tanan oraz jej zastępcę Hannę Jończak-Wiosnę.

Andrzej Żylis zaprezentował również swoją wizję kierowania Inspekcją. Jednym z jej założeń jest zwiększenie bieżącego monitorowania działalności organów oraz współpraca z powiatami w celu stworzenia nowoczesnej i sprawnej administracji geodezyjnej i kartograficznej. PWINGIK w ramach nadzoru chce dążyć do stałego wzrostu jakości orzekania oraz do informatyzacji służby geodezyjnej i kartograficznej, aby likwidować zbędne bariery administracyjne m.in. na linii wykonawca – organ administracji.

Na naradzie zostały poruszone także tematy dotyczące prowadzenia i aktualizacji przez marszałka województwa pomorskiego BDOT10k i wojewódzkiego geoportalu. Omówiony został również postęp prac w zakresie wprowadzenia układu wysokościowego PL-EVRF2007NH oraz informatyzacji państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

WINGiK podziękował przedstawicielom powiatów za dotychczasową pracę w czasach pandemii oraz zauważył, że ta wyjątkowa sytuacja pokazała, jak ważna jest informatyzacja zasobu i wykorzystywanie e-usług, np. elektronicznych narad koordynacyjnych, czy możliwość elektronicznej obsługi interesanta.

Efektem pandemii jest również konieczność dokonania zmian w „Planie kontroli” pomorskiego WINGiK-a na 2020 rok. Z uwagi na to, że na trzy miesiące wstrzymane zostały kontrole w starostwach niezbędne było zmniejszenie liczby kontroli planowych. Ponadto w tym roku (a być może również w latach następnych) czynności kontrolne będą przeprowadzane zdalnie bez konieczności wyjazdu do jednostek kontrolowanych.

Źródło: PUW w Gdańsku, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Urzędnicy są określani jako geodeci (geodeta powiatowy, województwa). A ci którzy w terenie to wykonawcy.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
A kto pamięta o użytkownikach danych geodezyjnych Czytając różne wypowiedzi zarówno służby geodezyjnej jak i tzw. wykonawców mam czasem wrażenie jakbym czytał postulaty kierowców autobusów komunikacji miejskiej, którzy żądają, aby autobusy zatrzymywały się jedynie na przystanku początkowym i końcowym, bo przystanki pośrednie i pasażerowie przeszkadzają kierowcom w płynnej jeździe.
 6 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS