wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-28| GIS

UrbanView w ofercie Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych

Firma HyperView z Gliwic dołączyła do Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych dla Samorządów stworzonej z inicjatywy Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Związku Miast Polskich. Celem inicjatywy jest ułatwienie samorządom poszukiwania nowych narzędzi potrzebnych do pracy w mocno zmienionych obecną sytuacją warunkach poprzez udostępnianie zgłoszonych preferencyjnych ofert na oprogramowanie.


UrbanView w ofercie Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych

Oferta HyperView to przede wszystkim wsparcie samorządów w obsłudze spraw związanych z procesami inwestycyjnymi. Do realizacji tych zadań spółka proponuje System Obsługi Wniosków Administracyjnych służący do tworzenia oraz przetwarzania informacji zgromadzonych w prowadzonych rejestrach postępowań.

Stanowi on jeden z elementów UrbanView – platformy integracji i wymiany informacji samorządowej. Rozwiązanie to pozwala na integrację, wymianę i publikację dowolnych danych przestrzennych, rejestrów, ewidencji i dokumentów wykorzystywanych w urzędzie. Zakres obsługiwanych informacji jest szeroki i obejmuje m.in.: dane z referencyjnych baz (EGiB, EMUiA, BDOT500, GESUT), zdjęcia lotnicze, numeryczne modele terenu, a także dane tematyczne dotyczące: planowania przestrzennego, gospodarki przestrzennej, infrastruktury, zarządzania kryzysowego, demografii, edukacji, zdrowia, spraw społeczno-gospodarczych, punktów użyteczności publicznej (POI) itp.

Głównymi zadaniami realizowanymi przez system są:

 • zapewnienie dostępu do aktualnej i uporządkowanej informacji wewnątrz urzędu dla nieograniczonej liczby użytkowników,
 • usprawnienie wymiany informacji oraz dokumentów pomiędzy wydziałami i jednostkami organizacyjnymi urzędu,
 • usprawnienie obsługi postępowań,
 • udostępnienie danych i narzędzi analitycznych w kontekście sytuacji kryzysowych,
 • umożliwienie publikacji danych w internecie w atrakcyjnej i komunikatywnej formie,
 • ułatwienie internautom dostępu do informacji urzędowej,
 • ograniczenie wizyt interesantów w urzędzie.

Czas uruchomienia systemu jest zależny od zakresu wdrożenia, więc w szczególnych przypadkach będzie uzgadniany indywidualnie. Natomiast w wersji standardowej, obejmującej instalację, zasilenie i publikację podstawowych danych, zakłada się 5 dni roboczych – informuje HyperView.

Więcej informacji na temat oferty znajduje się na stronie APRT.

Źródło: HyperView, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS