wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-21| Geodezja

Powstał geoportal promujący proekologiczne działania polskich miast

Konkurs Eco-Miasto organizowany przez Ambasadę Francji i Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaowocował wieloma projektami będącymi odwzorowaniem wizji miast przyjaznych środowisku i ludziom. Pojawiła się również potrzeba ich uporządkowania i umieszczenia na interaktywnej wirtualnej mapie.


Powstał geoportal promujący proekologiczne działania polskich miast

Eco-Miasto to ogólnopolski konkurs, którego siódma edycja odbywa się w tym roku. Jego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku, kiedy to spośród kilkunastu nadesłanych formularzy wyłoniono sześć gmin wyróżnionych w dwóch kategoriach: zrównoważona mobilność oraz budownictwo ekologiczne.

Na mapie Polski przedstawione zostały lokalizacje miast, które na przestrzeni ostatnich siedmiu lat zgłosiły do konkursu swoje prośrodowiskowe działania, a także opisy projektów, które zostały docenione przez jury.

Geoportal Eco-Miasto został wyposażony w narzędzia umożliwiające realizację takich funkcjonalności, jak:
• wyświetlanie i przeglądanie lokalizacji miast zgłaszających swoje projekty do konkursu w poszczególnych kategoriach,
• wyszukiwanie projektów po nazwach miast,
• filtrowanie miast wyświetlanych na mapie według następujących kryteriów:
-wynik osiągnięty w konkursie (miasta nagrodzone i wyróżnione, pozostali uczestnicy),
-kategoria konkursu,
• wyświetlanie w module artykułów informacji o działaniach miast wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie – opisy i dane statystyczne w formie wykresów lub infografik, uzupełnionych o zdjęcia i linki do stron internetowych dedykowanych projektom.

Jak informują twórcy geoportalu, planowane jest dodanie funkcji filtrowania uczestników według wielkości miasta (powyżej i poniżej 100 tys. mieszkańców) oraz według edycji konkursu.

Geoportal skierowany jest do wszystkich, którzy szukają ciekawych pomysłów na realizację celów zrównoważonego rozwoju w miastach, jak i do tych, którzy chcą przeanalizować dotychczasowe działania i przyszłe możliwości pod względem ich rozmieszczenia na mapie Polski. Został opracowany przez zespół spejalistów działu Edukacja i Geoinformacja Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Źródło: Centrum UNEP/GRID-Warszawa, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS