wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-21| Geodezja, Prawo

Nowy jednolity tekst Pgik

20 lutego w Dzienniku Ustaw (poz. 276) opublikowano jednolity tekst ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


Nowy jednolity tekst Pgik

Uwzględnia on zmiany wprowadzone w tym akcie przez:

 1. ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – DzU. poz. 730,
 2. ustawę z 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw – DzU. poz. 1309.

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 28 stycznia 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brzmi nadal jak ustawa z 1953r. Kolejna odsłona pudrowania śmierdzącego trupa, ustawy z maja '89 a pachnącego latami 50tymi. Obudźcie się ludzie w tym kraju. Koniec komuny powinien oznaczać koniec komuny a nie jej ewoluowanie!!!
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@inwar Mniej więcej dwa razy do roku jest publikowany nowy tekst jednolity. Kwestią jest ilość zmian jakie inne ustawy wpływają na naszą. Jakiś czas temu był nowy t.j. ustawy o gospodarce nieruchomościami a wcześniej prawa budowlanego. Tekstu jednolitego po obecnie procederowej nowelizacji (bo zapewne będzie przyjęta przez parlament i podpisana przez PAD) możemy zapewne się spodziewać na przełomie roku 2020/2021.
odpowiedz zgłoś
upss ...sorrki to z 06.2019 jednolicie o pb
odpowiedz zgłoś
@ Geodeta ze starostwa. To mnie mnie rozśmieszyłeś, jednolicie to już mieliśmy nie cały rok temu (06.2019). Nowelę pisaną pod dyktando geodetów ze starostwa/województwa/kraju, która na pewno nic nie przyspieszy, będziemy mieli jeszcze w tym roku. A dobrego prawa dla geodetów nie widać póki decydować będą wyłącznie biurokraci i informatycy.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@krakow To mnie rozśmieszyłeś :D przecież ten artykuł nie dotyczy projektu nowelizacji a samej ustawy. Ojjj czytanie ze zrozumieniem u Ciebie słabiutko. @>>> No taki jest obowiązek, co by cały czas opracowywać teksty jednolite, tak by obywatel nie musiał przekopywać za każdym razem dziesiątek ustaw. Niektóre ustawy nie są nowelizowane przez dłuższy okres czasu a inne ustawy mają na nią wpływ dlatego co jakiś czas ujednolica się ich teksty.
 1 
odpowiedz zgłoś
OBOWIAZEK ZGŁASZANIA TYCZEń W tym projekcie dalej zgłasza się tyczenia :D HAHHAHAHAH Wladuś to KŁAMCZUSZEK
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jaki sens ogłaszać tekst jednolity przed uwzględnieniem bardzo istotnych zmian, które prawdopodobnie niedługo będą wprowadzone. Czy ten miesiąc kogoś zbawi? A za 2 miesiące nowy tekst jednolity lub dłuższe czekanie na tekst z ostatnimi zmianami i samodzielne "scalanie" tekstu ustawy.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
KK mylisz nowelizację z ogłoszeniem tekstu jednolitego.
 6 
odpowiedz zgłoś
ustawa I to mi się podoba jest nowelizacja i jest tekst jednolity. Innymi czasy to był wielki problem żeby ukazał się tak szybko jednolity tekst. Ale u nas to jest tak ,że będzie czytać trzech geodetów i każdy będzie rozumiał inaczej.
 7 
 1 
odpowiedz zgłoś
Należy opracować nową ustawę a nie ujednolicać trupa który śmierdzi.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS