Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-06| Geodezja

Konkurs dla doktorantów

Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs na stanowisko stypendysta/doktorant w Katedrze Analiz Przestrzennych i Rynku Nieruchomości w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Aplikacje można składać do 20 lutego, rozstrzygnięcie konkursu nastąpu 21 lutego br.


Konkurs dla doktorantów

Wymagania stawiane kandydatom:
• tytuł zawodowy magistra inżyniera uzyskany na kierunku Geodezja i Kartografia, specjalność Geodezja i Szacowanie Nieruchomości, lub kierunków pokrewnych,
• kandydat powinien być doktorantem polskiej uczelni (tematyka rozprawy doktorskiej w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna),
• umiejętności w zakresie podstaw programowania w języku C#, Python,
• podstawowa wiedza z zakresu algorytmów genetycznych, sieci neuronowych, automatycznych modeli wyceny (AVM), zastosowania metod z zakresu sztucznej inteligencji, analizy rynku nieruchomości,
• dorobek naukowy poparty publikacjami w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych,
• aktywny udział w konferencjach naukowych związanych z tematyką grantu,
• zapał oraz predyspozycje do podjęcia pracy naukowej,
• umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole,
• dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
• ogólne kompetencje: dobra organizacja, dobre zarządzanie czasem, analiza ryzyka, przedsiębiorczość, kreatywne myślenie, wdrażanie innowacji, współpraca, prowadzenie negocjacji.

Stypendysta będzie uczestniczył w zadaniach badawczych realizowanych w projekcie OPUS 17, pt. „Zastosowanie hybrydowych systemów sztucznej inteligencji w automatycznych modelach wyceny (AVM) na ograniczonych rynkach nieruchomości przy niewystarczających zbiorach danych”, kierowanym przez dr hab. inż. Małgorzatę Renigier-Biłozor. Będą to:
• Analiza obecnie funkcjonujących komponentów procedur składających się na AVM oraz dokonanie syntezy głównych problemów i trudności w uzyskaniu wiarygodnych wyników w zakresie wyceny nieruchomości i analizy rynku.
• Walidacja i weryfikacja najbardziej adekwatnych metod i technik mogących znaleźć zastosowanie w AVM w ramach hybrydowych rozwiązań opartych na metodach z dziedziny sztucznej inteligencji.
• Zdefiniowanie struktury i założeń algorytmu AVM oraz weryfikacja jakości/efektywności opracowanego rozwiązania pod kątem zdolności odzwierciedlania rzeczywistości (tj. zjawisk, relacji i zdarzeń na rynku nieruchomości).
• Przetestowanie opracowanych rozwiązań i wskazanie możliwości oraz ograniczeń zastosowań hybrydowego systemu opartego na założeniach sztucznej inteligencji do różnych celów wyceny w ramach metodyki AVM.
• Analiza szczegółowych kryteriów przyjmowanych w AVM i ich konfrontacja z założeniami określania wartości rynkowej i innych wartości nierynkowych nieruchomości uznanych w Polsce i na arenie międzynarodowej, w celu zdefiniowania właściwej kategorii wartości i podstaw wyceny dedykowanej wynikom uzyskanym z AVM.

Zakres obowiązków stypendysty/doktoranta:
1. Prowadzenie badań naukowych przewidzianych w projekcie badawczym.
2. Przygotowywanie prezentacji oraz manuskryptów dotyczących prowadzonych badań.
3. Prezentacja wyników badań na konferencjach międzynarodowych.

Wyłoniony kandydat będzie otrzymywał przez 36 miesiecy stypendium w łącznej wysokości 64,8 tys. zł.

Źródło: WG UWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS