wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-31| Geodezja

Pokaźna aktualizacja ortofotomapy w Geoportalu

Aż blisko 15 tys. km kw., czyli niemal 5% powierzchni kraju, pokrywają nowe ortofotomapy opublikowane właśnie na Geoportal.gov.pl.


Pokaźna aktualizacja ortofotomapy w Geoportalu
Pokaźna aktualizacja ortofotomapy w Geoportalu

Ortofotomapa w rozdzielczości 25 cm opracowana na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pokrywa 12 050 km kw. Obejmuje ona fragmenty województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego (patrz mapa obok), a bazuje na zdjęciach lotniczych z 2019 r.

Drugi nowy zbiór to ortofotomapy miast w rozdzielczości 10 cm wykonane w 2019 roku na zlecenie GUGiK. Pokrywają one 2760 km kw. Zobaczymy na nich: Mińsk Mazowiecki, Warszawę, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Augustów, Suwałki, Lubartów, Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Sochaczew, Wyszków, Płońsk, Hajnówkę, Bielsk Podlaski, Ostrów Mazowiecką, Białystok, Zambrów, Łomżę, Ostrołękę i Grajewo.

Oba zbiory można przeglądać zarówno w Geoportalu, jak i za pośrednictwem usług sieciowych GUGiK w standardzie WMS i WMTS.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@askue Wiele osób twierdzi, że potrzeba robienia tego typu prac wynika z powiązania środowiska gugiku z 3 firmami, które wykonują niniejsze prace.Twierdzenie to potwierdza skuteczność w przewidywaniu wyników przetargów.

Dopiero 5% a nie niemal. 95% kraju w d.e po co to komu to gonienie króliczka? Przecież wiadomo, że się go nigdy nie złapie. A wiem po co, firmom typu areo to sie opłaca. Jedynie. Za rok i tak aktualność będzie żadna i znowu 5%... gonienie króliczka.

do poprzednika bzdura, sprawdziłem kolejny raz na przykładzie kilku lokalizacji. Tam gdzie wstawili nowe 25 cm orto nie można obejrzeć super jakości 7 cm. Natomiast tam gdzie brak nowszego 25 cm tam można oglądać super jakość. Ehhhhh szkoda, że nie jest to do końca przemyślane.

to nie tak Nic się nie przykrywa. Dlatego jest druga warstwa ortofotomapy o wysokiej rozdzielczości. Można tym samodzielnie sterować.

? jaki jest sens przykryć 7-8 cm całkiem aktualne orto nowszym ale 25 cm? Robi wrażenie włączona nakładka na orto z uzbrojeniem, obiektami topo czu ewidencją. Brawo

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS