wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-18| Geodezja

W Lublinie geodeci będą mieli rondo

Podczas wczorajszej sesji (17 października) Rada Miasta Lublina podjęła uchwałę o nadaniu rondu nazwy Geodetów.


W Lublinie geodeci będą mieli rondo <br />
fot. Mapy Google
fot. Mapy Google

Rondo, które będzie nosić imię Geodetów, znajduje się we wschodniej części miasta, w ciągu ulicy Antoniny Grygowej. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych, przeciw – 5, a od głosu wstrzymało się 8.

Jak napisano w uzasadnieniu, nadanie tej nazwy jest działaniem, które wpisuje się w inicjatywy podejmowane w ramach przypadającego w bieżącym roku Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich i ustanowienia roku 2019 Rokiem Geodezji Polskiej. „Decyzja jest formą uznania społecznej roli geodetów i szacunku dla tej grupy zawodowej. Praca geodetów ma ogromne znaczenie dla dobra wspólnego, wymaga rzetelności, staranności oraz najwyższego profesjonalizmu. Działalność geodetów w całym minionym stuleciu pokazuje, że wartości te są dla nich najważniejszą zasadą i punktem odniesienia. Praca geodetów nieodłącznie towarzyszy rozwojowi gospodarki. Bez geodezji nie mogłoby być mowy o ładzie przestrzennym, zagrożone byłoby prawo własności i ład społeczny, niemożliwe byłyby jakiekolwiek inwestycje. Nowoczesne państwo potrzebuje dobrze funkcjonujących służb geodezyjnych. W sto lat od powołania pierwszej w niepodległej Polsce organizacji geodetów, można z uznaniem stwierdzić, że geodeci pozostali zawsze wierni przyjętej wówczas dewizie Stanisława Staszica »Być narodowi użytecznym«” – napisano w uzasadnieniu uchwały.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rondo Świetny pomysł i bardzo fajna inicjatywa!
 2 
odpowiedz zgłoś
~~ Mogłoby nawet cieszyć nasze środowisko nazwanie ronda im. Geodetów ale wiązanie tego z Jubileuszem 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich to już przesada.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Mamy nawet książkę. Tosia i tajemnica geodety, Wydawnictwo DwieSiostry https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod -tosia_i_tajemnica_geodety.html
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Po Co? Wam wam podwyżki jak macie rondo????
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Propozycje A moze rondo im. Spółki Globmatix albo rondo im Krystiana B. ?
 2 
odpowiedz zgłoś
Rondo Jak pierwsze w kraju, jak istnieje już Rondo Geodetów w Kielcach ;)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Bardzo dobra inicjatywa. Brawo. I jaka adekwatna do sytuacji geodetów. Rondo im. Geodetów. Świetnie. My geodeci od kilkudziesięciu lat latamy w kółko jak po rondzie i dalej będziemy tak latać w kółko bez nadziei na prostą drogę bez wybojów
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS