wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-10| Geodezja

Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT

Główny Geodeta Kraju ogłasza konkurs na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego, które w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystają udostępnioną 9 października usługę sieciową służącą do wyznaczania wysokości z Numerycznego Modelu Terenu (NMT) na podstawie podanych współrzędnych XY.


Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT

Prace do konkursu mogą zgłaszać osoby fizyczne bądź firmy w dwóch kategoriach:
1. Opracowanie ogólnie dostępnych aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługę NMT.
2. Opracowanie komercyjnej aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługę NMT.

W każdej kategorii nagrodzone zostaną najciekawsze rozwiązania (maksymalnie 3). Zwycięzcy otrzymają statuetkę i zestaw upominków GUGiK.

Opracowane rozwiązania należy przesyłać do 31 października br. na adres gugik.swz@gugik.gov.pl. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 6 listopada br.

Regulamin konkursu

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
piszę szukam ludzi do zespołu medialnego i komunikacji społecznej, a masz widzę zacięcie, to byś się przydał. Mam jeden wakat na wolontariat to sobie wpiszesz do CV. Jak coś to piszę na adres fundacja@medialnebagno.pl

Wow, zestaw upominków: kubek, długopis i książka "Dobre praktyki ... "

co to za nmt? Te dane udostepniane przez te aplikacje GUGIK są na podstawie NMT z projektu ISOK ?

Wms2Cad Dla zainteresowanych wykorzystaniem funkcjonalności usługi NMT w platformach CAD poprzez "kliknięcie" w dowolnym miejscu na mapie polecam oprogramowanie Wms2Cad (https://www.cubicorb.com/pl/programy/wms2cad). Program pozwala również na korzystanie z innych serwisów WMS takich jak np. Ortofotomapa z Geoportalu czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (np. Wrocławia czy Krakowa), które jednym kliknięciem możemy wstawić do rysunku CAD. Działa praktycznie z każdym najpopularniejszym programem CAD.

Jest w geoGPS Usługa dostępna jest już w aplikacji mobilnej geoGPS (geogps.eu) Klikając na mapę w dowolnym miejscu otrzymasz XY w dowolnym układzie oraz H wygenerowane na podstawie usługi NMT GUGIK. Pobierz na smartfona: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.e ncom

Z regulaminu Z chwilą ich przesłania Uczestnik udziela Organizatorowi nieograniczonej czasowo i co do terytorium oraz liczby egzemplarzy niewyłącznej licencji na wykorzystanie gotowych ogólnie dostępnych rozwiązań....

OMG Nagrody są naprawdę GODNE i warte odpalenia laptopa...

EW3D ? wizualizacja 3D rastrów (ortofotomapy) Geobid ma taki sprytny programik. Łączy NMT z mapą rastrową np. ortofoto.

yt - mniej złości więcej miłości dlaczego nam? Konkurs z tego co tu napisują ma docenić pomysł i wyróżnić coś co się wyróżnia. Czy gugik dostał aplikację CGEO albo wtyczki do QGISa robione przez Enviro? Rozumiem, że jad wylewa się uszami, ale wyjdź na pole, odetchnij życie jest piękne i ty tez jesteś fajny.

W skrócie: stwórzcie nam aplikację w zamian za uścisk dłoni prezesa i dyplom.

No już miałem pisać aplikację a tutaj widzę "błąd wewnętrzny usługi". Prośba żeby ta usługa była raczej wydajna. Pomysł powinien się GGK spodobać. :):)

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt