wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-10| Geodezja

Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT

Główny Geodeta Kraju ogłasza konkurs na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego, które w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystają udostępnioną 9 października usługę sieciową służącą do wyznaczania wysokości z Numerycznego Modelu Terenu (NMT) na podstawie podanych współrzędnych XY.


Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT

Prace do konkursu mogą zgłaszać osoby fizyczne bądź firmy w dwóch kategoriach:
1. Opracowanie ogólnie dostępnych aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługę NMT.
2. Opracowanie komercyjnej aplikacji bądź serwisu internetowego wykorzystujących usługę NMT.

W każdej kategorii nagrodzone zostaną najciekawsze rozwiązania (maksymalnie 3). Zwycięzcy otrzymają statuetkę i zestaw upominków GUGiK.

Opracowane rozwiązania należy przesyłać do 31 października br. na adres gugik.swz@gugik.gov.pl. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 6 listopada br.

Regulamin konkursu

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
piszę szukam ludzi do zespołu medialnego i komunikacji społecznej, a masz widzę zacięcie, to byś się przydał. Mam jeden wakat na wolontariat to sobie wpiszesz do CV. Jak coś to piszę na adres fundacja@medialnebagno.pl
odpowiedz zgłoś
Wow, zestaw upominków: kubek, długopis i książka "Dobre praktyki ... "
odpowiedz zgłoś
co to za nmt? Te dane udostepniane przez te aplikacje GUGIK są na podstawie NMT z projektu ISOK ?
 1 
odpowiedz zgłoś
Wms2Cad Dla zainteresowanych wykorzystaniem funkcjonalności usługi NMT w platformach CAD poprzez "kliknięcie" w dowolnym miejscu na mapie polecam oprogramowanie Wms2Cad (https://www.cubicorb.com/pl/programy/wms2cad). Program pozwala również na korzystanie z innych serwisów WMS takich jak np. Ortofotomapa z Geoportalu czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (np. Wrocławia czy Krakowa), które jednym kliknięciem możemy wstawić do rysunku CAD. Działa praktycznie z każdym najpopularniejszym programem CAD.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jest w geoGPS Usługa dostępna jest już w aplikacji mobilnej geoGPS (geogps.eu) Klikając na mapę w dowolnym miejscu otrzymasz XY w dowolnym układzie oraz H wygenerowane na podstawie usługi NMT GUGIK. Pobierz na smartfona: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.e ncom
 3 
odpowiedz zgłoś
Z regulaminu Z chwilą ich przesłania Uczestnik udziela Organizatorowi nieograniczonej czasowo i co do terytorium oraz liczby egzemplarzy niewyłącznej licencji na wykorzystanie gotowych ogólnie dostępnych rozwiązań....
 1 
odpowiedz zgłoś
OMG Nagrody są naprawdę GODNE i warte odpalenia laptopa...
 2 
odpowiedz zgłoś
EW3D ? wizualizacja 3D rastrów (ortofotomapy) Geobid ma taki sprytny programik. Łączy NMT z mapą rastrową np. ortofoto.
 3 
odpowiedz zgłoś
yt - mniej złości więcej miłości dlaczego nam? Konkurs z tego co tu napisują ma docenić pomysł i wyróżnić coś co się wyróżnia. Czy gugik dostał aplikację CGEO albo wtyczki do QGISa robione przez Enviro? Rozumiem, że jad wylewa się uszami, ale wyjdź na pole, odetchnij życie jest piękne i ty tez jesteś fajny.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
W skrócie: stwórzcie nam aplikację w zamian za uścisk dłoni prezesa i dyplom.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
No już miałem pisać aplikację a tutaj widzę "błąd wewnętrzny usługi". Prośba żeby ta usługa była raczej wydajna. Pomysł powinien się GGK spodobać. :):)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS